Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     
Levné ubytování Hlídat ceny ubytování Levné letenky Hlídat ceny letenek Lyžařské pobyty levně

Dubaj - místo luxusu a mrakodrapů

Dubaj - zdroj http://www.flickr.com/photos/39138647@N05/5614220391/sizes/z/in/photostream/Pompézní Dubaj je jeden ze sedmi emirátů Spojených arabských emirátů. Tento stát je druhým nejlidnatějším a největším emirátem SAE hned po hlavním městě Abú Dhabí. 99% obyvatel Dubaje bydlí ve stejnojmenném městě Dubaj, které je důležitým obchodním a finančním střediskem a každý rok přiláká spoustu turistů. Dubaj je město vedené šejchem Muhammadem, který nezná slovo “ne“, a právě to dalo metropoli dnešní tvář. Vše zde nabývá gigantických rozměrů, leskne se a bude vám možná připadat až bizarní. Ale právě díky těmto zvláštnostem je Dubaj oblíbeným cílem k návštěvě.

A co že v Dubaji najdete? Spousta turistů navštíví Dubaj kvůli krásným bílým písčitým plážím s průzračným modrým mořem. To ale není zdaleka všechno. V Dubaji je všechno “nej“, a právě to dělá město zajímavé a ojedinělé. Samozřejmostí je největší budova na světě, Burdž Chalífa, která byla dostavěna roku 2010 a dosahuje výšky 828 m. Najdete zde ale třeba i jednu z nejdelších indoorových lyžařských sjezdovek na světě, Ski Dubai, takže si budete moci zalyžovat v místě jinak obklopeném vedrem a pouští. Po lyžování si můžete jít odpočinout do jednoho z největších obchodních středisek na světě, The Dubai Mall, kde se mimo jiné budete moci kochat druhým největším akváriem na světě. Za skleněnou třicet metrů dlouhou a deset metrů vysokou skleněnou stěnou máte možnost spatřit některé ze 33 000 mořských zvířat, včetně 400 žraloků. Ve stejném obchodním středisku najdete třeba i největší cukrárnu na světě. A pokud chcete utéct nakupujícím davům, podívejte se třeba na největší tančící fontánu na světě. Dál může seznam dubajských “nej“ pokračovat třeba u nejluxusnějšího hotelu na světě, Burdž-al-Arab, který nemá pět, ale rovnou sedm hvězdiček. V Dubaji není nic nemožné. Umělé ostrovy Palm Islands, The World, Jumairah Island jsou nejznámější projekty umělých ostrovů a vidět je můžete i z vesmíru. Staví se zde také podmořský hotel.

Dubaj ukazuje svůj ekonomický rozmach i skrze nákupní festival, který pořádá už přes 15 let a který je jak jinak než největší na světě. Jelikož se v Dubaji neplatí daně a vše se zde dá tedy sehnat levněji než jinde, za nákupy sem přijíždí hojný počet turistů v průběhu celého roku. Během festivalu sem ale vyrazí desetitisíce turistů, jelikož jsou zde ceny ještě nižší než normálně. Dubaj je také oblíbenou destinací na jazykové pobyty a studium arabštiny. Výuka angličtiny je sice oblíbenější, nicméně znalost arabštiny je také užitečná, hlavně proto, že arabština je úředním jazykem 26 zemí a také jedním z jazyků OSN. V Dubaji nebudete navštěvovat jazykové školy, kurzy probíhají rovnou v domě lektora. Ve volném čase si pak budete moci užívat atrakcí, které Dubaj nabízí.

Dubaj se proměnila ve svět plný divů díky bohatým zásobám ropy a plynu. Spojené arabské emiráty mají zásoby na dalších 150 let, i tak ale samy hojně využívají solární energie. Obchodní talent a prozíravost lze odhalit i z toho, že zdejší představitelé investovali zisk z ropy výhodně. Udává se totiž, že v dnešní době získává Dubaj 90% HDP z neropných sektorů, především třeba z turistického ruchu.

Nad Dubají budete žasnout nejen kvůli ohromným stavbám a luxusu, o kterých jste si nechávali jen zdát. V Dubaji vás jistě uchvátí i exotická atmosféra, jelikož moderní architektura je zde vkusně skloubená s dodržovanými tradicemi. Pokud se pak třeba přeplavíte (nebo přejdete jeden ze dvou mostů) přes řeku Creek, dostanete se do té starobylejší části Dubaje, Deiru, ve které najdete kromě uliček s tradičními obchody také vodní kanály, vůni koření a romantickou atmosféru.

Ubytování v Dubaji

Copthorne Hotel DubaiPort Saeed, Dubaiod 450 Kč více »
London Suites HotelOud Metha Street, Dubaiod 511 Kč více »
Marriott Executive Apartments Dubai, Green CommunityGreen Community, Dubaiod 532 Kč více »

 

TIP: Věděli jste, že se říká, že je dnes v Dubaji je 15-25% všech jeřábů světa?

 

 

Fotografie Dubaje:

 

Dubaj - zdroj http://www.flickr.com/photos/maazbot/162803121/sizes/m/in/photostream/Dubaj - zdroj http://www.flickr.com/photos/ranopamas/5859859849/sizes/z/in/photostream/Dubaj - zdroj: http://www.flickr.com/photos/kaiban/6906193001/sizes/z/in/photostream/

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.04.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Levné ubytování

Amsterdam

cena od 308více »

Vídeň

cena od 198více »

Praha

cena od 61více »

Hurghada

cena od 175více »

Paříž

cena od 211více »

Drážďany

cena od 209více »

Rimini

cena od 223více »

Zermatt

cena od 335více »

Londýn

cena od 181více »
Aplikace pro Android - Radicestujeme akční letenky

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Nejlevnější letenky:

Tipy na levné lyžařské zájezdy

Zell am Ziller (Zillertal)
Rakousko
od 2537 Kč více »
Kolsassberg
Rakousko
od 2679 Kč více »
Chamrousse
Francie
od 2822 Kč více »
SuperDévoluy
Francie
od 2822 Kč více »
La Joue du Loup
Francie
od 2822 Kč více »
Valfréjus
Francie
od 3107 Kč více »
SuperDévoluy
Francie
od 3392 Kč více »
Mayrhofen (Zillertal)
Rakousko
od 3392 Kč více »
Mayrhofen (Zillertal)
Rakousko
od 3677 Kč více »
Valfréjus
Francie
od 3962 Kč více »

Další lyžařské zájezdy »
rSearch - hlídat ceny letenek
Radicestujeme na facebooku



Partneři

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Aktivní dovolená v partě mladých lidí -- CK Mundo.


Ubytování Špindlerův Mlýn


Získejte kvalitní cestovní pojištění od TopSrovnani.cz pro Vaši dovolenou nebo víkendový pobyt


Šumava - chalupy k pronájmu


Čeká Vás letos ještě dovolená u moře a nevíte kam vyrazit? CK Adrialand Vám nabízí pestrou nabídku zájezdů k moři i do hor


Cestovatelský portál, levné cestování, eurovíkendy a recenze ubytování.