Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     
Levné ubytování Hlídat ceny ubytování Levné letenky Hlídat ceny letenek Lyžařské pobyty levně

Rozměry příručních zavazadel u různých aerolinek

Ilustrační foto. ZavazadlaRůzné letecké společnosti mohou mít odlišné podmínky přepravy příručních zavazadel. A tak jsme se rozhodli, informace o příručních zavazadlech shromáždit v tomto jediném článku. V komentářích k článku můžete připsat své zkušenosti s kontrolou příručních zavazadel, nebo přidat vám známe podmínky přepravy příručních zavazadel u společností, které v článku nepopisujeme.

Pokud vás zajímá, co si do zavazadel můžete zabalit, zřejmě by vás mohl zaujmout náš článek "Co si smíte vzít do příručního zavazadla v letadle".

 

Zařídili jsme vám slevu 10% na pobyty v Itálii - ceny i pod 1tis. Kč za osobu/týden. Více zde. Také 10% na pobyty na Korfu (pod 20 €/apartman) či Krétě (pod 40 €/apartmán).
Ryanair

O podmínkách přepravy příručního zavazadla tohoto dopravce jsme již psali v minulosti. V článku jsme také psali, jaké předměty mohou být v příručním zavazadle. Ryanair má dvě podmínky. Rozměry nesmí překročit 55cm x 40cm x 20cm. A váha musí být do 10kg. Zatímco někdy, pokud se to opravdu nepřežene, lze do rozměrů natlačit poměrně dost věcí, váha by mohla být hůře oklamatelná. Snad všude se kontrolují rozměry, a pouze někde se kontroluje váha. Pokud jste se setkali s kontrolou váhy, neváhejte se v komentáři k článku podělit o to, kde váhu kontrolovali a o případné vaše dojmy. Můžete tak pomoc dalším cestovatelům.

Wizzair

Cestující si mohou sebou vzít pouze jedno příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 55x40x20 cm, které nepřesahuje hmotnost 10 kilogramů.

Navíc mohou cestující mít u sebe tyto předměty - kabát nebo přikrývku, mobilní telefon, četbu na dobu letu, pro děti do dvou let, skládací kočárek nebo cestovní ohrádku, pár berlí pro zdravotně postižené. V případě, že hmotnost nebo rozměry příručního zavazadla budou větší než výše uvedené údaje, bude takové zavazadlo přepraveno jako odbavené a bude za něj účtován  poplatek za zavazadlo.

EasyJet

EasyJet má stejné podmínky pro rozměry příručního zavazadla, tedy 55 x 40 x 20 cm. Zajímavým dodatkem v podmínkách přepravy příručních zavazadel je, že zavazadlo musí jít vložit bez použití síly do mír, které jsou k dispozici u odbavovací nebo odletové brány. Hmotnostní limit neexistuje, musí však být v rozumných mezích - tj. cestující musí být schopen bezpečně a bez pomoci uložit své příruční zavazadlo do úložných skřínek nad sedadly. Takže hmotnostní limit určuje cestovatelova fyzická zdatnost.

Aer Lingus

Rozměry zavazadlaRozměry zavazadla nesmí překročit 56 x 45 x 25cm. Každý cestující smí mít opět pouze jedno příruční zavazadlo. Maximální váha je stanovena na 10kg. Cestující letící do USA se navíc řídí podmínkami TSA, více na tomto webu.

ČSA

ČSA stanovuje limit na délku 56cm, šířku 45cm a hloubku na 25cm. Smíte si vzít samozřejmě pouze jedno kabinové zavazadlo. K tomu však smíte mít u sebe předměty pro osobní užití. Mezi tyto předměty patří: kabát, kabelka, šál, přikrývka, deštník, vycházková hůl, malý fotoaparát, kamera, notebook, četba, zcela složitelný vozík pro invalidy, jídlo pro dítě na dobu letu. Váhový limit je 12kg, avšak včetně předmětů pro osobní potřeby.

GermanWings

U této německé společnosti jsou povoleny příruční zavazadla s max. rozměry 55 x 40x 20cm. Váhový limit je stanoven na pouhých 8kg.

KLM

Podmínky přepravy příručního zavazadla v ekonomické třídě - rozměry 55 x 25 x 35cm. Cestující smí mít jedno zavazadlo. Váhový limit je stejný jako u ČSA, tedy 12kg včetně předmětů pro osobní potřeby. U World Business třídy smíte mít navíc jedno menší zavazadlo o rozměrech 45 x 20 x 35cm s max. hmotností 18kg.

Chtěli by jste lítat po Evropě za cenu do 500,- vč. tax? Náš web pro vás sbírá i informace o nejlevnějších letenkách na trhu. Registrujte se zdarma, po úspěšné registraci bude na váš email chodit včas upozornění na akční slevy letenek.

Vložil/a: Daniel Česák 03.12.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Levné ubytování

Amsterdam

cena od 282více »

Vídeň

cena od 186více »

Praha

cena od 160více »

Hurghada

cena od 175více »

Paříž

cena od 271více »

Drážďany

cena od 264více »

Rimini

cena od 223více »

Zermatt

cena od 322více »

Londýn

cena od 133více »
Aplikace pro Android - Radicestujeme akční letenky

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Nejlevnější letenky:

Tipy na levné lyžařské zájezdy

Zell am Ziller (Zillertal)
Rakousko
od 2537 Kč více »
Kolsassberg
Rakousko
od 2679 Kč více »
Chamrousse
Francie
od 2822 Kč více »
SuperDévoluy
Francie
od 2822 Kč více »
La Joue du Loup
Francie
od 2822 Kč více »
Valfréjus
Francie
od 3107 Kč více »
SuperDévoluy
Francie
od 3392 Kč více »
Mayrhofen (Zillertal)
Rakousko
od 3392 Kč více »
Mayrhofen (Zillertal)
Rakousko
od 3677 Kč více »
Valfréjus
Francie
od 3962 Kč více »

Další lyžařské zájezdy »
rSearch - hlídat ceny letenek
Radicestujeme na facebookuPartneři

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Aktivní dovolená v partě mladých lidí -- CK Mundo.


Ubytování Špindlerův Mlýn


Získejte kvalitní cestovní pojištění od TopSrovnani.cz pro Vaši dovolenou nebo víkendový pobyt


Šumava - chalupy k pronájmu


Čeká Vás letos ještě dovolená u moře a nevíte kam vyrazit? CK Adrialand Vám nabízí pestrou nabídku zájezdů k moři i do hor


Cestovatelský portál, levné cestování, eurovíkendy a recenze ubytování.