Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Ayutthaya - krásné paláce a thajská historie

Město Ayutthaya, přezdívané jako thajské Benátky, patří mezi nejnavštěvovanější místa v celém Thajsku. Historický park Ayutthaya je populárním cílem cestovatelů i místních. Proč je město tak slavné a co při návštěvě nevynechat?

Vložil/a Redakce, 19.4.2019

Zima v kyperském Pafosu? Ideální čas na památky

Pro ty, kteří se chtějí v zimních měsících ohřát, ale zároveň dávají přednost poznávání památek namísto slunění na pláži, je ideální návštěva Kypru. V samotném městě Pafos, na jihozápadě ostrova, zaplesá srdce nejednoho milovníka antické historie.

Vložil/a Redakce, 28.3.2019

Okouzlující procházky v San Cristobal de las Casas

Na spojnici mezi Mexico City, Yucatanem a Guatemalou leží magické koloniální město San Cristobal. Jeho historie sahá do roku 1528, kdy bylo založeno coby Villa Real.

Vložil/a Redakce, 31.10.2018

Campeche rozpolcené mezi minulostí a budoucností

Poloostrov Yucatán odedávna vábil svou rozmanitostí celé generace cestovatelů. První dobrodruzi se již v devatenáctém století prodírali džunglí, objevovali pyramidy a pomáhali odkrývat zapomenutý mayský folklór.

Vložil/a Redakce, 24.9.2018

Austrálie plná zážitků

V minulém díle jsem zmiňovala krásnou a rozmanitou flóru Austrálie. Chtěla bych na to navázat opět s mojí oblíbenou Botanic Garden, která byla úžasná v průběhu celého roku, ale pokud máte možnost, musíte ji bezpodmínečně navštívit na jaře.

Vložil/a Redakce, 20.9.2018

Věhlasná univerzita za mostem přes řeku Cam

Cambridge, správní centrum hrabství Cambridgeshire, je neodmyslitelně spjato se světoznámou univerzitou a mezinárodními zkouškami z angličtiny. Centrum vzdělanosti zde vzniklo na počátku 13. století, nicméně první známky osídlení pochází již z dob Římanů.

Vložil/a Redakce, 5.9.2018

Pokračování z mého života u protinožců

Jak už jsem minule nastínila, poptávala se po mě rodina s dvěma andílky, abych dělala jejím ratolestem chůvu. Lokalita to byla od centra trošku vzdálenější, ale dům se nacházel blízko Bondi Beach, což mě nadchlo.

Vložil/a Redakce, 23.8.2018

Záhada bílého koně v Oxfordshire

Bílé vápencové podloží Britských ostrovů tvoří dokonalý kontrast se zelenými koberci luk a pastvin, čehož si všimli již lidé v době železné.

Vložil/a Redakce, 15.8.2018

Resort Villas Rubin Rovinj – ubytování i moře zábavy pro každého

Chystáte se na letní dovolenou k moři, ale nechce se vám jet příliš daleko? Zvolte pobyt na  chorvatském poloostrově Istrie! Istrijský poloostrov vás naláká na průzračně modré moře, všudypřítomnou zeleň borových hájů a velké množství historických památek.

Vložil/a Redakce, 29.6.2018

Ráj jménem Fidži

“Fidži, tichooceánské souostroví třistatřiceti ostrovů a atolů, to je naprostý ráj!” Ano, tak tuhle větu jsem si při prvním vystoupení z letadla sice neřekla, ale když jsme začali objevovat přilehlé malé ostrůvky hlavního ostrova Viti Levu, skrývající pláže lemované palmami, tak jsem věděla, že to ráj opravdu je.

Vložil/a Redakce, 29.6.2018
« Předcházející 1 2 3 4 33 Další »Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.