Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

10 zázraků Tanzánie, aneb zážitek, který stojí za to prožít

SlonTanzánie je lokalitou, která se nachází na východním pobřeží střední Afriky a která je velkým lákadlem pro turisty hlavně díky tomu, že lze na vlastní oči poznat unikátní přírodu této země.

Pokud vás zajímá, jak by mohl takový zájezd vypadat, mrkněte zde. Zároveň nezapomeňte dočíst i náš článek, kde vás upozorníme na 10 unikátních zázraků Tanzánie.

 

Vyrazte do nebeských výšin 

V Tanzánii se nemusíte nutně jenom, držet při zemi, jelikož můžete vyrazit do nebeských výšin. Konkrétně na horu Mount Kilimanjaro, která nabídne několik různě obtížných tras. Pokud se vám podaří zdolat její vrchol, máte jistotu toho, že se budete moci pokochat nádherným výhledem z výšky 5 895 metrů.

 

Navštivte Ngorongoro Conservation Area 

Toto unikátní místo najdete i v seznamu světového dědictví UNESCO, což celkem jasně vypovídá o tom, že tato lokalita rozhodě patří mezi to nejzajímavější z Tanzánie. Jedná se o místo, kde aktuálně žije více než 25 000 savců. Nechybí ani takzvaná Velká pětka, kam dnes řadíme slona, nosorožce, leoparda, buvola a lva.

 

Poznejte kmen Masajů 

Tedy konkrétně lokalitu, kde aktuálně žijí. Jedná se o oblast Gol Mountains a také oblast jezera Natron. Místní kmen, který se skládá nejčastěji z pastevců, si zakládá na tom, že se snaží žít výhradně jenom v symbióze s přírodou, kterou využívají i ke svému živobytí.


Nechte se uchvátit Národním parkem Serengeti 

Proč je tento park výjimečný? Jelikož aktuálně patří mezi největší v Africe. Právě díky své unikátní rozloze se může pyšnit také ohromnou populací místních zvířat. Hlavním charakteristickým zvířetem je pakůň, kterých zde žije více než 1,5 milionu. Typickým zvířetem je také krokodýl, který se vyskytuje především v řece Grumeti.

 

Národní park Arusha také nezklame 

Jakmile do tohoto parku vstoupíte, bude vám jasné, čím je jiný. Oproti řadě ostatních ho totiž charakterizují především travnaté pláně a husté lesy. To je spojeno s velkou populací zvířat, které zde mají dostatek potravy. Proto není problémem vidět zde na vlastní oči třeba hrocha, slona, buvola, nebo také žirafy.

 

Vyrazte na další místo ze seznamu UNESCO 

Tanzánie umí nabídnout celou řadu skutečně unikátních míst. Máme-li být konkrétní, tak tím dalším je oblast označovaná jako Selous Game Reserve. Tato rezervace má podobnou rozlohu, jako celé Švýcarsko. Lákadlem je především nedotčená příroda a také velké množství zvířat, které zde mají možnost žít život v nerušeném a přirozeném prostředí.

 

Zamiřte i do minulosti. Kam? Do Dar es Salaam 

Nejenom příroda je velkým lákadlem Tanzánie. Nenechte si ujít ale ani minulost. Ta na vás dýchne v Dar es Salaam. Co zde můžete vidět? Jsou to nádherné architektonické památky, indický a řemeslný trh, nebo širokou škálu místních umělců, kteří zde svá díla nejenom tvoří, ale také je prodávají.

 

Nechte se okouzlit Zanzibarem 

Byl by hřích poznávat Tanzanii a nepodívat se do Zanzibaru. První zmínky jsou spojeny s osidlováním afrických kmenů, které zde našly úrodnou půdu. Aktuálně je Zanzibar místem, který nabídne kulturu, historii, i zajímavou architekturu. V mnoha částech města stále převládá oblíbená rukodělná výroba.

 

Zanzibar

 

Chcete poznat vše? Zamiřte do Babati 

I když se jedná o méně známé místo, určitě ho doporučujeme navštívit. Z jakého důvodu? Jelikož je unikátní svými papyrovými porosty, které jsou všude okolo. Dále nechybí ani možnost pozorovat pelikány, nebo čápy, či stáda hrochů.

 

Vraťte se v čase o 1000 let zpět 

Kde se vám to povede? V oblasti Kondoa, nedaleko vesnice Kolo. Zde najdete mnoho skalních útvarů, na kterých jsou dobře identifikovatelné staré malby, kterých je na 150. Autory je těžké určit. Co ale určit lze, to je velmi unikátní historická hodnota. I proto je toto místo zapsané na seznam UNESCO.

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.