Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Seznam českých lázní

Lázně, cs.wikipedia.orgSoupis nejznámějších a nejnavštěvovanějších českých a moravských lázeňských zařízení. 

 

 

 

 

Bludov - moravské lázně jsou vzdálené 4 km od Šumperka, pomůžou od obezity, bolesti zad a pohybového aparátu.

Bílinabývalé lázeňské město patří do Ústeckého kraje, vzdálenost od Prahy činí 90 km, známé jsou také díky Bílinské kyselce, při léčebných procedurách se využívaly přírodní minerální vody, v současnosti nenabízí žádné služby.

Bechyněmísto léčby okres Tábor, zaměření na artritidy a artrózy, poruchy metabolické, nemoci šlach a svalů, předoperační a pooperační stavy, nervové onemocnění, Bechtěrevovu chorobu, osteoporózu.

Dubí – lázeňské město leží v severních Čechách, Ústecký kraj, zařízení se zabývá: ergoterapií, fyzikální terapií, termoterapií.

Darkov  - nebo – li Lázně Karviná, specializace na pohybové ústrojí, nervového systému, kožní problémy.

Františkovy Lázně - rozprostírají se na území západních Čech, lázně jsou známé léčivými termálními prameny.

Slatinicez Olomouce směr Lutín - vzdálenost 12 km. Nabízí léčbu s pomocí  rašelinových zábalů a sirné vody. Léčí se zde bolesti kloubů, zad a revma.

Jánské Lázněnajdete v okrese Trutnov a zabývají se pohybovým aparátem a nervovým systémem.

Jáchymov  - se rozprostírá 21 km od Karlových Varů, Probíhá zde léčba revma, artrózy, dna, poškození nervů, roztroušená skleróza a podobné choroby.

Jeseníkleží ve stejnojmeném městě, vyléčí vás z dýchacích potíží, podle historických materiálů jsou do současné doby používány originální metody Vincenze Priessnitz.

Karlova Studánkalokalita Hrubý Jeseník, probíhá zde léčba dýchacích problémů, nebo s onkologickými či nervovými neduhy, oběhového ústrojí, kožní choroby.

Konstantinovy Lázně – najdeme je uprostřed lesoparku, vzdálené 40km od Plzně a jsou doporučovány pro pacienty po srdečních a cévních operacích.

Karlovy Vary – Město bylo pojmenované po Karlu IV. Lázně jsou nejstarší v Čechách a vyléčí vám převážně neduhy pohybového a zažívacího ústrojí.

Klimkovice –  slezské město u Ostravy, zařízení disponuje jod bromovým pramenem – specializace na neurologické problémy, gynekologické a cévní nemoci.

Kostelec u Zlína - tuto moravskou léčebnou instituci najdete pár kilometrů od krajského města, specializují se na ekzémy, klouby, artrózy, sirné koupele, léčba probíhá pomocí rašeliny.

Kundratice - zařízení najdeme v blízkosti Liberce, využívají k léčebné kůře pohybového aparátu mimo jiných postupů léčivý zdroj sirnoželezitou slatinu.

Luhačovice – lázně v architektonickém stylu D. Jurkoviče, nachází se zhruba  30km od Zlína, nejznámější pramen Vincentka vyléčí problémy dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetes, pohybového aparátu.

Lednice  - hledejte na jižní Moravě, kousek od Rakouska, zaměřují se na zlepšení pohybového ústrojí, neurologických problémů, kožních nemocí.

Lípová Lázně - se nacházejí v Olomouckém kraji, pomůžou vám od kožních chorob a poruch metabolismu.

Lázně Libverda - spadají do libereckého kraje, specializují se obzvláště na nemoci pohybového aparátu, srdce a krevního oběhu a poruchy látkové výměny organismu.

Lázně Bohdaneč  - jsou vzdálené 8 km od Pardubic, lázně slouží k léčebné kúře pohybového aparátu, artrózu, vertebrogenní syndromy, Bechtěrevovu nemoc.

Lázně Bělohrad  - rozprostírají se v Krkonoších, pomůžou vám od revmatických potíží a také problémů s páteří.

Lázně Kynžvartnaleznete je v západních Čechách, pacienti je vyhledávají kvůli problémům s dýchacím ústrojím, kožními nemoci, neduhy ledvin, močových cest.

Mariánské Lázně – v těchto lázních, které jsou vzdálené 25 km od Chebu vyvěrá na 100 minerálních pramenů s obsahem oxidu uhličitého a minerálních solí, je využíváno 53 pramenů. Provádí se zde léčba nemoci ledvin a močových cest, nervové nemoci, zažívacích problémů.

Mšené Lázně - patří do okresu Litoměřice, koná se zde léčba pohybového aparátu a zánětu nervů.

Ostrožská nová Vestyto lázně najdete 8 km od Uherského Hradiště ve středu Moravského Slovácka, jsou vyhlášené specializací na léčbu pomocí sirnatých lázní k odstranění lupénky a kožních problémů.

Poděbrady – jedná se o typické lázeňské město, najdete je přibližně 50 km východně od Prahy v Středočeském kraji, okres Nymburk. Zabývají se léčbou cukrovky a nemoci cév a srdce.

Třeboňnalézají se v jižních Čechách, zaměření na onemocnění kloubů.

Toušeňléčebna spadá pod střední Čechy, zaměřují se na menší problémy s pohybovým aparátem, nebo onkologickými nemoci.

Teplice nad Bečvou – nachází se kousek od Hranic na Moravě, jejich devizou je pramen bohatý na oxid uhličitý, probíhá zde léčba kardiovaskulárních nemocí.

Teplice -leží kousek od hranic s Německem, zaměřují se na poruchy pohybového ústrojí, svaly, klouby.

Velké Losiny  - patří mezi nejstarší moravské lázně, lokalita Hrubý Jeseník, nabízí minerální sirné vody s teplotou 37 °C.

Velichovky – najdete v okrese Náchod. Léčba probíhá pomocí vany se slatinnou zeminou, dokonale prohřeje klouby a pomůže od bolestí.

Vráž - najdete kousek od jihočeského města Písek, specializace na kožní problémy, léčba pomocí rašelinových obkladů, raš. masek a koupelí, vodoléčbu, elektroléčbu.

Hodonín -  leží v Brněnském kraji, základ léčebné kůry spočívá ve využití jodobromové vody, probíhá zde léčení zánětlivých a degenerativních onemocnění páteře, poúrazové stavy pohybového aparátu, osteoporóza, vysoký krevní tlak, neurologická onemocnění - Parkinsonova choroba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

             Mohlo by vás zajímat: *slovenské lázně   *přehled maďarských lázní

  

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!