Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Seznam českých lázní

Lázně, cs.wikipedia.orgSoupis nejznámějších a nejnavštěvovanějších českých a moravských lázeňských zařízení. 

 

 

 

 

Bludov - moravské lázně jsou vzdálené 4 km od Šumperka, pomůžou od obezity, bolesti zad a pohybového aparátu.

Bílinabývalé lázeňské město patří do Ústeckého kraje, vzdálenost od Prahy činí 90 km, známé jsou také díky Bílinské kyselce, při léčebných procedurách se využívaly přírodní minerální vody, v současnosti nenabízí žádné služby.

Bechyněmísto léčby okres Tábor, zaměření na artritidy a artrózy, poruchy metabolické, nemoci šlach a svalů, předoperační a pooperační stavy, nervové onemocnění, Bechtěrevovu chorobu, osteoporózu.

Dubí – lázeňské město leží v severních Čechách, Ústecký kraj, zařízení se zabývá: ergoterapií, fyzikální terapií, termoterapií.

Darkov  - nebo – li Lázně Karviná, specializace na pohybové ústrojí, nervového systému, kožní problémy.

Františkovy Lázně - rozprostírají se na území západních Čech, lázně jsou známé léčivými termálními prameny.

Slatinicez Olomouce směr Lutín - vzdálenost 12 km. Nabízí léčbu s pomocí  rašelinových zábalů a sirné vody. Léčí se zde bolesti kloubů, zad a revma.

Jánské Lázněnajdete v okrese Trutnov a zabývají se pohybovým aparátem a nervovým systémem.

Jáchymov  - se rozprostírá 21 km od Karlových Varů, Probíhá zde léčba revma, artrózy, dna, poškození nervů, roztroušená skleróza a podobné choroby.

Jeseníkleží ve stejnojmeném městě, vyléčí vás z dýchacích potíží, podle historických materiálů jsou do současné doby používány originální metody Vincenze Priessnitz.

Karlova Studánkalokalita Hrubý Jeseník, probíhá zde léčba dýchacích problémů, nebo s onkologickými či nervovými neduhy, oběhového ústrojí, kožní choroby.

Konstantinovy Lázně – najdeme je uprostřed lesoparku, vzdálené 40km od Plzně a jsou doporučovány pro pacienty po srdečních a cévních operacích.

Karlovy Vary – Město bylo pojmenované po Karlu IV. Lázně jsou nejstarší v Čechách a vyléčí vám převážně neduhy pohybového a zažívacího ústrojí.

Klimkovice –  slezské město u Ostravy, zařízení disponuje jod bromovým pramenem – specializace na neurologické problémy, gynekologické a cévní nemoci.

Kostelec u Zlína - tuto moravskou léčebnou instituci najdete pár kilometrů od krajského města, specializují se na ekzémy, klouby, artrózy, sirné koupele, léčba probíhá pomocí rašeliny.

Kundratice - zařízení najdeme v blízkosti Liberce, využívají k léčebné kůře pohybového aparátu mimo jiných postupů léčivý zdroj sirnoželezitou slatinu.

Luhačovice – lázně v architektonickém stylu D. Jurkoviče, nachází se zhruba  30km od Zlína, nejznámější pramen Vincentka vyléčí problémy dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetes, pohybového aparátu.

Lednice  - hledejte na jižní Moravě, kousek od Rakouska, zaměřují se na zlepšení pohybového ústrojí, neurologických problémů, kožních nemocí.

Lípová Lázně - se nacházejí v Olomouckém kraji, pomůžou vám od kožních chorob a poruch metabolismu.

Lázně Libverda - spadají do libereckého kraje, specializují se obzvláště na nemoci pohybového aparátu, srdce a krevního oběhu a poruchy látkové výměny organismu.

Lázně Bohdaneč  - jsou vzdálené 8 km od Pardubic, lázně slouží k léčebné kúře pohybového aparátu, artrózu, vertebrogenní syndromy, Bechtěrevovu nemoc.

Lázně Bělohrad  - rozprostírají se v Krkonoších, pomůžou vám od revmatických potíží a také problémů s páteří.

Lázně Kynžvartnaleznete je v západních Čechách, pacienti je vyhledávají kvůli problémům s dýchacím ústrojím, kožními nemoci, neduhy ledvin, močových cest.

Mariánské Lázně – v těchto lázních, které jsou vzdálené 25 km od Chebu vyvěrá na 100 minerálních pramenů s obsahem oxidu uhličitého a minerálních solí, je využíváno 53 pramenů. Provádí se zde léčba nemoci ledvin a močových cest, nervové nemoci, zažívacích problémů.

Mšené Lázně - patří do okresu Litoměřice, koná se zde léčba pohybového aparátu a zánětu nervů.

Ostrožská nová Vestyto lázně najdete 8 km od Uherského Hradiště ve středu Moravského Slovácka, jsou vyhlášené specializací na léčbu pomocí sirnatých lázní k odstranění lupénky a kožních problémů.

Poděbrady – jedná se o typické lázeňské město, najdete je přibližně 50 km východně od Prahy v Středočeském kraji, okres Nymburk. Zabývají se léčbou cukrovky a nemoci cév a srdce.

Třeboňnalézají se v jižních Čechách, zaměření na onemocnění kloubů.

Toušeňléčebna spadá pod střední Čechy, zaměřují se na menší problémy s pohybovým aparátem, nebo onkologickými nemoci.

Teplice nad Bečvou – nachází se kousek od Hranic na Moravě, jejich devizou je pramen bohatý na oxid uhličitý, probíhá zde léčba kardiovaskulárních nemocí.

Teplice -leží kousek od hranic s Německem, zaměřují se na poruchy pohybového ústrojí, svaly, klouby.

Velké Losiny  - patří mezi nejstarší moravské lázně, lokalita Hrubý Jeseník, nabízí minerální sirné vody s teplotou 37 °C.

Velichovky – najdete v okrese Náchod. Léčba probíhá pomocí vany se slatinnou zeminou, dokonale prohřeje klouby a pomůže od bolestí.

Vráž - najdete kousek od jihočeského města Písek, specializace na kožní problémy, léčba pomocí rašelinových obkladů, raš. masek a koupelí, vodoléčbu, elektroléčbu.

Hodonín -  leží v Brněnském kraji, základ léčebné kůry spočívá ve využití jodobromové vody, probíhá zde léčení zánětlivých a degenerativních onemocnění páteře, poúrazové stavy pohybového aparátu, osteoporóza, vysoký krevní tlak, neurologická onemocnění - Parkinsonova choroba.

 

České a moravské lázně na mapě

Mapa českých lázní

 

 

 

 

 

 

 


 

             Mohlo by vás zajímat: *slovenské lázně   *přehled maďarských lázní

  

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.