Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

FlixBus tento týden nabízí jízdenku do Teplic za 50 Korun

FlixBus v tomto týdnu přichází s neodolatelnou nabídkou. Veškeré jízdenky za Prahy Holešovic do Teplic a z Teplic do Prahy se prodávají za 50 Korun. Tato akce je omezena na jízdy v červnu. Pokud vezmeme v potaz nabídku FlixBusu na slevu 75 % pro děti do 18 let, studenty do 26 let a seniory nad 65 let, dostaneme se na cenu jízdenky 12 Korun 50 Haléřů. A to je nabídka, která v současné době nemá konkurenci.

 

 

 

Praha je krásná, plná památek, ale také plná lidí a hluku. Každý týden řeší tisíce obyvatel Prahy a turistů stejnou otázku. Kam na výlet v okolí Prahy.

Tipem na překvapivé povyražení z nudy jsou rozhodně Teplice. Každý je zná jako místo na mapě, ale málokoho by napadlo jako cíl pro víkendový výjezd. A to je právě škoda, protože město samotné bylo po dlouhá staletí nejen významným lázeňským střediskem, vyhlášeným pro svůj bohatý zdroj radioaktivní vody po celé Evropě, ale také výrazným kulturním centrem monarchie, lákajícím osobnosti středoevropských dějin.

Pobývali zde císaři, carové, významní hudební skladatelé, osobnosti jako například Giacomo Casanova. Teplice byly i místem s velkou a bohatou židovskou komunitou i tradicí, silným německým vlivem. Během socialismu byl jejich význam zapomenut, vše, včetně památek, lázní a přírody, zůstalo na svém místě.

Pokud tedy hledáte tip na výlet v okolí Prahy, toto město je jasným adeptem. A to i v případě, že cestu podniknete vlakem. Dorazíte na nejdelší nádražní perón v republice, na který vystupovali nejvýraznější osobnosti své doby. Autobusem se sem nicméně dostanete s akcí FlixBusu za pouhách 50 Korun.

Na architektonické stopy tehdejší slávy, jako jsou honosné vily, divadlo, budovy lázní, parky a výstavní paláce v okolí, narazíte doslova na každém kroku. Po druhé světové válce a odsunu naprosté většiny původních obyvatel město takřka zmizelo z mapy zajímavých turistických cílů. Naprosto neprávem.

Teplice jsou jako klenot, který se na padesát let ztratil a dnes čeká na znovuobjevení. Nově rekonstruované Thermalium je jasným důkazem, že na turisty, jak domácí tak zahraniční, jsou zde připraveni.

„FlixBus jezdí do Teplic a zpět šestkrát denně z Holešovic. Jízdenka je teď levnější než pivo v restauraci a cesta trvá všeho všudy hodinu. Myslím, že tato destinace rozhodně stojí za vyzkoušení. Sám jsem Teplicím šanci dal, a rozhodně se sem budeme i s rodinou vracet,“  doplňuje informace mluvčí FlixBusu Tomáš Beránek.

Promo jízdenky za 50 Korun lze zakoupit v aplikaci i na webu pouze tento týden, jejich platnost je omezena na cesty v červnu.

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.05.2022


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.