Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

2. největší aerolinka na světě - Delta Air Lines

Foto, en.wikipedia.orgDelta Air Lines, Inc. jsou klíčové americké aerolinie, nejstarší a největší. Byly založeny už roku 1924 a své sídlo mají v Atlantě, hlavním městě amerického státu Georgia. Funkci výkonného ředitele v současnosti zastává Edward H Bastian.

Disponuje třemi mezinárodními uzlovými letišti a dokonce desítkou na domácí půdě. Každým rokem Foto, en.wikipedia.orgspolečnost přepraví více než sto šedesát milionů pasažérů, což z ni činilo také donedávna vůbec tu největší na světě.

Slouží jí více než osm stovek letadel, která pocházejí z dílny Airbus, Boeing a McDonnell Douglas a létají do všech šesti obydlených kontinentů v počtu bezmála pěti a půl tisíc letů denně. Celkem se jedná o zhruba tři sta třicet destinací. Přímo se s ní mohou dostat cestující rovněž do Prahy.

 

 

 

Web: www.delta.com

 

Letenky z Prahy do New Yorku (JFK) bez přestupu

Delta airlines

Trasa přímého letu

Aerolinka nabízí přímé spoje do N.Y , přehled letenek ve vyhledávači Kiwi.com

Delta airlines

Foto, en.wikipedia.org

 

V roce 2013 investoval dopravce do svého dalšího rozvoje a zkvalitnění poskytovaných služeb více než tři miliardy. Další obdobně nákladná modernizace by se měla aktuálně dotknout letiště v Los Angeles, dokončena by měla být v horizontu sedmi let.

Čtěte také: Seznam 10 největších aerolinek světa

 

 


*Autor úvodní fotky - By Andrei Dimofte from Stuttgart, Germany [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

 

 

 


Mohlo by vás zajímat:

New York z Prahy s přestupem od 8 150 Kč

Z Německa na Havaj-akční letenky již za 14 890 Kč!

Spotřeba paliva letadel


 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.