Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

5 netradičních chorvatských míst, která vám vyrazí dech

Chorvatsko – to nejsou jenom pláže a průzračně moře. Oblíbená destinace Evropanů prahnoucích po dokonalé dovolené skrývá víc, než se na první pohled může zdát. Jsou to přenádherná města, z nichž některá se objevila v kultovních seriálech, překrásné ostrovy, ale třeba i vesničky, které jsou vyhledávaným letoviskem gurmánů z celého světa. Máme pro vás 5 netradičních míst, která musíte v Chorvatsku navštívit.

   

1. Ostrov Cres a delfíni

Pokud toužíte během dovolenkových dnů spatřit dovádějícího delfína, máte velkou šanci na jednom z největších chorvatských ostrovů. Cres je průkopníkem ochrany delfínů na Jadranu a společně se sousedním ostrovem Lošinj tvoří nejstarší rezervaci delfínů ve Středozemním moři.

 

2. Ostrov Mljet jako smaragd Jadranu

Pokud vás lákají nekonečné borovicové lesy a dubové háje, pak se vydejte na dovolenou na ostrov Mljet. Lesy totiž pokrývají zhruba jeho tři čtvrtiny. Navštívit tady můžete také národní park se dvěma slanými jezery propojenými s mořem.

 

3. Ston – království ústřic

Milujete ústřice a od jejich pojídání vás neodradila ani poměrně netradiční konzumace? Pak si určitě naplánujte výlet do menšího městečka Ston, které najdete kousek od šíje poloostrova Pelješac. Město tvoří převážně ústřicové farmy a restaurace, kde si na těchto mlžích pochutnáte.

 

4. Seriálový Dubrovník

Ti, kdo sledovali kultovní seriál Hra o trůny, jistě tuší, kde se natáčela řada scén z Králova přístaviště. Ano, šlo o historický Dubrovník – město s působivým opevněním. Pokud se chcete vydat po stopách legendárního seriálu, můžete tak učinit v rámci komentovaných přehlídek. Nezapomeňte si ale rezervovat místo včas.

 

5. Galešnjak – srdcová záležitost

Maličkatý ostrůvek zpopularizovaly především záběry z aplikace Google Earth. Z pořádné výšky totiž připomíná srdce. Ostrov je trvale neobydlený, to ale nevylučuje možnost návštěvy. Dostanete se sem ze sousedního Zadaru. Pokud byste tady chtěli zůstat přes noc, jedinou možností je na Galešnjaku kempovat.

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.07.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.