Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

5 tipů, jak cestovat po Evropě za pár korun

Máte srdce dobrodruha a cestovatele? Rádi poznáváte nová místa, ale na cestu vždy musíte našetřit? Cestovat po Evropě můžete pohodlně a za pár korun. Nevěříte?

Jde to! Musíte si ale dopředu promyslet kdy, kam a jak se vydáte. Po dlouhé cestě autem budete unavení, na nějaké běhání po památkách už pak kolikrát nemáte ani náladu.

 

Co takhle letět letadlem?

Během cesty se můžete prospat a odpočinout si. Až vystoupíte z letadla a opustíte letiště, můžete se hned vydat vstříc novým zážitkům.

Možná teď ale namítnete, že letenky jsou drahé, autem to vyjde levněji. A spočítali jste si všechny náklady? Palivo, mýtné, čas, který jste strávili na cestě místo toho, abyste už běhali po památkách nebo leželi na pláži? Letadlo vám ušetří čas a když se budete trochu snažit, najdete i výhodnou letenku.

   

Jak najít levnou letenku?

Cenu letenky ovlivňuje hodně věcí. Jeden den je levnější, další den o stovky dražší. Proč?

   

Záleží na dni odletu

Jsou dny, kdy je letenka levnější a dny, kdy stojí o dost víc.

  • V pondělí, čtvrtek a pátek jsou letenky dražší, protože si je kupují hlavně lidé, kteří cestují pracovně. Když potřebují odletět, na cenu nehledí. Letecké společnosti by byly hloupé, kdyby toho nevyužily.

  • Je v cílové destinaci státní svátek? Pak počítejte s vyšší cenou.

  • Cenové peklo je u letenek i v době vánočních svátku a na Nový rok.

   

Za včasný nákup budete odměněni lepší cenou

Nečekejte s nákupem letenky na poslední chvíli. Kdo si ji zakoupí s předstihem, ušetří. Nejlepší ceny jsou 6-7 měsíců před odletem.

Víte, že třeba letenku do Thajska musíte kupovat alespoň rok předem?

 

   

Znáte vyhledávače levných letenek?

I ty vám mohou ušetřit nějakou tu korunu. Jedním z vyhledávačů, který nabízí levné letenky je i Letuška.cz. Stačí zadat cílovou destinaci, termín a zobrazí se vám nabídka těch nejvýhodnějších letenek.

Jakmile najdete „tu svou“, hned si ji zarezervujte a zaplaťte. Za pár minut už nemusí být k mání. Znáte to. „Kdo dřív přijde, ten dřív mele.“

Náš tip: Letuška není jen vyhledávač letenek. Nabídne vám i sjednání cestovního pojištění, zapůjčení automobilu, pomůže i s vyřízením víz.

   

Popřemýšlejte, jaké služby potřebujete

Potřebujete i odbavené zavazadlo, nebo vám stačí jen to příruční? I do něj se totiž dá sbalit na cesty. Proč platit za něco, co vůbec nepotřebujete?

Vydejte se na cesty pohodlně, bezstarostně a za pár korun. S Letuškou to půjde samo!

 


Vložil/a: Daniel Česák 01.10.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.