Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Italské Alpy: ráj pro aktivní dovolenou

molvenoMáte rádi aktivní dovolenou? Ale chcete i relaxovat? Ideálním místem jsou italské Dolomity. U města Cles v regionu Trento, se nachází odlehlé horské jezero – Lago di Tovel.

Z města Cles to je cca 14 km k jezeru. Avšak 10 km je do vydatného kopce - až 15%, ale v nádherná horské krajině. Doba jízdy na kole je přibližně 2,5 hodin. Jede se údolím a postupně stoupáte do vysokých hor. U jezera je možnost ubytování. Vyzkoušeli jsme i místní restauraci.

Sjezd dolů od jezera trvá přibližně 30 minut. Na celou cestu je zapotřebí si rezervovat cca 4 – 5 hodin a sebrat všechny síly, co máte.

 

Před samotným startem, je dobré si zajít ve městě Cles na místní informace. Zde vám ochotně poradí a nabídnou zdarma různé prospekty včetně map. Informační centrum najdete na ulici Corso Dante, poblíž kruhové křižovatky.

Molvano

Molvano je moc krásné turistické centrum, které z jedné strany obklopuje úžasné jezero, z druhé strany vysoké hory. K ubytování je možné využít místní kemp, který najdete na adrese Via Lungolago 27, Molvano. Vyzkoušeli jsme si tento kemp a zdejší kemp se nadá s našimi obyčejnými kempy srovnat – vybavením, pořádkem, upraveností. Je pravda, že kemp byl o něco dražší než jsme zvyklí u nás, ale za tu cenu se nám dostalo tovel-restauraceadekvátních služeb. Za jednu noc v kempu s autem, stanem, 2 lidi, elektrická přípojka - zaplatíte 32 €. Cenu také zvyšuje opravdu jedinečná lokalita - jde o velmi oblíbené turistické centrum v severní Itálii.

Vybavenost kempu – sociální zařízený, sprchy,(tam všude elektrika), stoly a lavičky, kamenné grily k dispozici, dokonce pračky a žehlička. Hned u vchodu je pizzerie a zábavný kout pro děti. Hřiště pro děti je samozřejmostí. Při příjezdu jsme obdrželi kartu, která nám umožnila vstup přes bránu na kamennou pláž k jezeru. Jezero je nádherně čisté, modrá voda. Všude lavičky a krásný výhled na hory. S kartou máte i mnoho slev na místní atrakce a služby.

Několik z nich:

Bazén – koupaliště -  7,50.- 50%
Minigolf 50%
Tenis 50%
Půjčovna lodí 50%
Forest Park 15%
Paragliding 10%
Lanovka 20%

Pokud budete už unaveni přílišným pohybem, nebo jen bude mít náladu, můžete využít místní lanovky a nechat se vyvézt na blízkou horu Pradel  - zpáteční – cena 9.- se slevou 7.- Pradel je hora nad Molvenem, cesta lanovkou trvá cca 10 minut, na hoře je překrásný výhled na celé jezero a hory. V blízkosti je Forest park – lanová dráha.

Město je hodně turistické, spousty restaurací, hotelů, parků. Když by se někdo rozhodl strávit zde více času, určitě by se nenudil.


cesta

Jezero - Lido di Tovel

tovel

Kemp Molveno

kempkemp

Jezero Molveno

jezero-molveno

jezero-molveno

Pohled z lanovnky - jezero Molveno

jezero-molveno

molveno

molveno

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.06.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.