Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Italské Alpy: ráj pro aktivní dovolenou

molvenoMáte rádi aktivní dovolenou? Ale chcete i relaxovat? Ideálním místem jsou italské Dolomity. U města Cles v regionu Trento, se nachází odlehlé horské jezero – Lago di Tovel.

Z města Cles to je cca 14 km k jezeru. Avšak 10 km je do vydatného kopce - až 15%, ale v nádherná horské krajině. Doba jízdy na kole je přibližně 2,5 hodin. Jede se údolím a postupně stoupáte do vysokých hor. U jezera je možnost ubytování. Vyzkoušeli jsme i místní restauraci.

Sjezd dolů od jezera trvá přibližně 30 minut. Na celou cestu je zapotřebí si rezervovat cca 4 – 5 hodin a sebrat všechny síly, co máte.

 

Před samotným startem, je dobré si zajít ve městě Cles na místní informace. Zde vám ochotně poradí a nabídnou zdarma různé prospekty včetně map. Informační centrum najdete na ulici Corso Dante, poblíž kruhové křižovatky.

Molvano

Molvano je moc krásné turistické centrum, které z jedné strany obklopuje úžasné jezero, z druhé strany vysoké hory. K ubytování je možné využít místní kemp, který najdete na adrese Via Lungolago 27, Molvano. Vyzkoušeli jsme si tento kemp a zdejší kemp se nadá s našimi obyčejnými kempy srovnat – vybavením, pořádkem, upraveností. Je pravda, že kemp byl o něco dražší než jsme zvyklí u nás, ale za tu cenu se nám dostalo tovel-restauraceadekvátních služeb. Za jednu noc v kempu s autem, stanem, 2 lidi, elektrická přípojka - zaplatíte 32 €. Cenu také zvyšuje opravdu jedinečná lokalita - jde o velmi oblíbené turistické centrum v severní Itálii.

Vybavenost kempu – sociální zařízený, sprchy,(tam všude elektrika), stoly a lavičky, kamenné grily k dispozici, dokonce pračky a žehlička. Hned u vchodu je pizzerie a zábavný kout pro děti. Hřiště pro děti je samozřejmostí. Při příjezdu jsme obdrželi kartu, která nám umožnila vstup přes bránu na kamennou pláž k jezeru. Jezero je nádherně čisté, modrá voda. Všude lavičky a krásný výhled na hory. S kartou máte i mnoho slev na místní atrakce a služby.

Několik z nich:

Bazén – koupaliště -  7,50.- 50%
Minigolf 50%
Tenis 50%
Půjčovna lodí 50%
Forest Park 15%
Paragliding 10%
Lanovka 20%

Pokud budete už unaveni přílišným pohybem, nebo jen bude mít náladu, můžete využít místní lanovky a nechat se vyvézt na blízkou horu Pradel  - zpáteční – cena 9.- se slevou 7.- Pradel je hora nad Molvenem, cesta lanovkou trvá cca 10 minut, na hoře je překrásný výhled na celé jezero a hory. V blízkosti je Forest park – lanová dráha.

Město je hodně turistické, spousty restaurací, hotelů, parků. Když by se někdo rozhodl strávit zde více času, určitě by se nenudil.


cesta

Jezero - Lido di Tovel

tovel

Kemp Molveno

kempkemp

Jezero Molveno

jezero-molveno

jezero-molveno

Pohled z lanovnky - jezero Molveno

jezero-molveno

molveno

molveno

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.06.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!