Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Karlovský gastrofestival: soutěž o nejlepší frgál, svatomartinská vína - a Zdeněk Pohlreich

VELKÉ KARLOVICE – Velké Karlovice na Vsetínsku opět ožijí valašskými specialitami. Ve dnech 10. až 18. listopadu se tu uskuteční druhý ročník Karlovského gastrofestivalu, který nabídne ochutnávky mladého Svatomartinského vína, soutěž o nejlepší valašský frgál nebo košt slivovice. 

Místní hospody a restaurace budou nabízet speciality krajové kuchyně i svatomartinské menu. Vrcholem bude v neděli 14. listopadu kuchařská show, při které předvede svůj um v současné době snad nejpopulárnější český šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Návštěvníci budou moci ochutnat i jím připravené pokrmy.
Již od čtvrtka 11. listopadu v rámci Karlovského gastrofestivalu společně zařadí některé hospody a restaurace po celých Velkých Karlovicích do svých jídelníčků vybrané speciality krajové kuchyně či typické svatomartinské menu s pečenou husou a svatomartinským vínem.
V sobotu 13. listopadu návštěvníky čeká na několika místech Velkých Karlovic doprovodný program. Na hotelu Horal se uskuteční jarmark s ukázkami výroby perníků, trdelníků, košíků nebo svíček. Své umění předvedou řezbáři či šindeláři, bude se ochutnávat „valašský penicilin“ a na novém golfovém hřišti se odehraje Gastrofestival cup. U sjezdovky Razula vypukne domácí zabíjačka za hudebního doprovodu harmonikářů. U hotelu Galik se budou podávat valašské speciality, zájemci si zkusí práci s marcipánem a mohou se zapojit do Valašské olympiády. V blízké hospodě U Románků se budou podávat speciality klasické kuchyně. Během této takzvané Gastro tour se budou moci návštěvníci z jednoho místa na druhé přepravovat Jelínkovým expresem a koňskými povozy. Vstupné je dobrovolné, rodiče mohou pro své děti využít možnosti hlídání.

Programu v neděli 14. listopadu dominuje Zdeňek Pohlreich, moderátor kultovního televizního pořadu Ano, šéfe a kuchařské show Na nože! „Příznivci tohoto oblíbeného a v současné době bezesporu nejznámějšího českého šéfkuchaře budou mít během dne mimořádnou příležitost nejen se přiučit kvalitnímu kulinářskému umění při kuchařských show, ale také ochutnat vícechodové degustrační menu snoubené s vínem, připravené Zdeňkem Pohlreichem pro závěrečnou Gala večeři. Kapacita kuchařských show i večeře je omezena, doporučujeme si místa rezervovat co nejdříve,“ uvedl jeden z organizátorů Karlovského gastrofestivalu Michal Vala.
V neděli se také uskuteční oblíbená soutěž o nejlepší valašský frgál. Ta existovala již před založením tradice gastrofestivalu (letos jde o 9. ročník). „Soutěže se může zúčastnit každý. Vzorky nejprve posoudí porota, v jejímž čele opět zasedne Ladislav Frgál - zkušený odborník, který se díky svému netradičnímu jménu o tradici pečení frgálů dlouhodobě zajímá. Poté budou moci ochutnávat i návštěvníci,“ uvedla ředitelka Spa hotelu Lanterna Zuzana Vašutová. V neděli budou také vyhlášeny výsledky prvního ročníku hlasovací soutěže o nejlepší valašskou hospodu, kterou uspořádala Centrála cestovního ruchu Východní Moravy.

Gastrofestival pak pokračuje až do 17. listopadu ve vybraných hospodách, které budou dál nabízet svatomartinské menu. Ve čtvrtek 18. listopadu nabídku doplní Beaujollais Nouveau, které zahájí další gastronomickou událost. Beaujollais Nouveau je vůbec nejznámější mladé víno světa.

Vložil/a: 01.10.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.