Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Španělské Alicante na pobřeží Costa Blanca

AAlicante, hrad sv. Barborylicante je vskutku španělským městem ve všech jeho podobách. Je obklopené obřími písečnými plážemi, sluncem rozpálenými uličkami, troubícími autobusy, hlasitými obyvateli, typickým španělským nepořádkem a nejlepší zmrzlinou na světě.

Uprostřed města se souběžně s mořským břehem a přístavem line široká promenáda, kde jsou k dispozici rozkládací židličky. Unavený chodec si tak může mobilní lavičku podle libosti přesunout do stínu nebo na slunce. Nad městem se tyčí majestátní hrad svaté Barbory, jako hlídací stožár přístavu plného elegantních plachetnic. Jeho návštěvu určitě nevynechejte.

Alicante je 700 tisícové univerzitní město s čilým cestovním ruchem na pobřeží Costa Blanca. Všude vás lákají místní na takzvané Tapas - předkrmy, podobné našim chlebíčkům nebo jednohubkám a jednu nebo dvě pinty piva bez pěny.

 

Mohlo by vás zajímat: Letiště Alicante (ALC)

 

noční Alicante

A teď několik praktických informací. Město má vlastní letiště, takže cesta do této letní destinace je více než příjemná. Za levné ceny tam lítá společnost Ryanair například z polské Wroclavy. Letiště nemá gigantické rozměry, má ale všechen dostatečný servis.

Autobusem s nápisem „Aeropuerto“ se dostanete za 10 minut do centra za 3,85 Euro.  Ostatní městské autobusy vás svezou za 2,30 Euro za jednu jízdu.

Na zmíněný hrad svaté Barbory je nejhezčí výlet pěšky a k večeru. Čeká vás tam úchvatný výhled na blikající město a zdánlivě nekonečné moře.

Pro ty, co nechtějí jen polehávat na pláži, se nabízí výlet do nedalekého Elche - města s nějvíce palmami na světě. Místní palmový háj je součástí světového dědictví UNESCO a tvoří jej více než 200 tisíc palem. Zážitek je to unikátní, ikdyž po chvíli mírně jednotvárný.

Z Alicante jste v Elche za bezmála 30 minut. Pro ty, kteří si chtějí užít i nočního života, je třeba podotknout, že Španělé provozují poněkud jiný denní i noční režim. Na párty je v postatě neslušné přijít dřív jak ve 2 hodiny v noci a odejít dříve než se rozední. Připravte se také na nemalé množství „naháněčů“, kteří mají za úkol dostat turisty právě do jejich baru a tak se můžete Unikátní palma z palmového háje v Elche, zdroj: Wikipedie.cssetkat i s drinky zcela zdarma.

El Puerto je známé místo na kraji přístavu, ve kterém desítky diskotékových barů žijí svým vlastním nočním životem. V Alicante je z čeho si vybírat, je už jen na vás, jakou dovolenou zvolíte!

 

 

 

 

 

 

Tip na ubytování:

 

partamentos Tito San Nicolas

Cena na noc pro dva - 3 120 Kč
 

Melia Alicante

Cena na noc pro dva - 2 520 Kč

 


 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.06.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.