Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Top 10 měst kde strávit Vánoce

Ilustrační foto1. Reykjavik, Island

10 kilometrů vzdálené město od Reykjaviku - Hafnarfjordur - je dokonalé kouzelné městečko. Nabízí bohaté programy, živou hudbu. Na Islandu mají rovnou 13 Santa Clausů, kteří nesou dárky hodným dětem. Město se do vánoční pohody obleče 29.listopadu o víkendech od 13:00 do 18: 00 hodin. Dne 23. prosince je otevírací doba od 16: 00 do 22:00. Hafnarfjordur je nejpopulárnější město Elfů. Město je postaveno na lávovém povrchu.

2. Norimberg, Nemecko

Norimberské vánoční trhy každý rok láká miliony návštěvníků, láká je na obří dřevěné vyřezávané ruské kolo, stánky všemožných ozdob a betlémů, muzeum hraček. Tyto akce jsou od 26.11. - 24.12.

7.12-9.12.2010
Langwasser  Metel Hotel
cena/2noci/2osoby - 2176Kč

3. Pogost, Bělorusko

Bělorusko muže být složitější pro dostupnost, ale to co nabízí, stojí za to. Mají tam svátek Koliady - lidí se oblíkají jako zvířata. Hojně se pije a hoduje. Jistě nechybí mnoho lidových her a veselic.

4. Salzburg, Rakousko

Každý rok se Salzburské centrum mění ve veliký  vánoční trh. Město nabízí bohatý program, sborový zpěv, svařené víno, perník. Akce jsou od 18.11. - 2.12.

7.12-9.12.2010
Haus Kernstock
cena/2noce/2osoby - 2969 Kč   

5. Sydney, Australie

Ti která holdují pláži a teplu, jistě ocení vánoce u moře v Sydney. Během prosince jsou průměrné teploty kolem 25 stupňů. Tradičtně se tam pořádají koledy na pláži kolem 9. prosince. Vánoční přehlídka se bude konat 29.11.

 

6. New York City, USA

Na Rockefellerově centru, bude jak již je tradicí obří vánoční strom. Tradicí je též kluziště v blízkosti stromu. Rozsvěcené stromu se koná 30.11.

 

7. Hong Kong, Čína

Většina obchodu je otevřena i na Štědrý den. Hong Kong je moderní město tedy nebude chybět ani světelná šou na místních budovách. A nebude ani chybět 30m vánoční strom s krystali od Swarovskiho. Akce se konají od 29.11. - 1.1.2011.

8. San Juan, Puerto Rico

Nemůžete se na bažit Vánoc. V San Juan se Vánoce slaví běžně déle než kdekoli jinde. Od listopadu až do poloviny ledna. Vrcholem svátků je EL Día de los Tres Reyes Magos - Tříkrálový den, kdy děti mohou získat zdarma dárky od místního guvernéra. Tato akce se koná 6.ledna 2011.

9. Londýn, Británie

Ulice Oxford nabízí jistě nejvíce přeplněnou ulici v Británii. Vánoční výzdoba bude od 4.listopadu.

10. Boston, USA

Krásné tradiční Vánoce s pečením. krocanem a koledy v kostele. Boston se též pyšní obchodem Sowa Holiday market - kde je nepřeberném množství ručně dělaných dárků. http://www.sowaholidaymarket.com/

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.11.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.