Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Vánoční trhy Koblec a Kolín nad Rýnem

Vánoční Koblenec

Adventní čas na soutoku Rýna a Mosely – vánoční trh, památky, projížďky kočárem, ale i noční shopping, 19. 11. – 22. 12. 2010

Koblenec je u nás nepříliš známým turistickým cílem. O to více vás město překvapí v období adventu, kdy se zde vánoční nálada mísí s monumentálností románských památek.

Vánoční trh v Koblenci je ideální pro všechny, kteří hledají něco zvláštního. Nachází se v srdci malebného Starého Města v blízkosti hlavních nákupních tříd a je jedním z největších v regionu Porýní – Falc. Na 130 svátečně ozdobených dřevěných stánků láká návštěvníky širokou nabídkou vánočního cukroví a ozdob i tradičních řemeslných výrobků. Kromě toho jsou zde k vidění jesličky s figurínami v životní velikosti. Každé odpoledne baví děti Santa Claus a rozdává jim drobné dárečky. Děti si také mohou vyzkoušet pečení vánočního cukroví v dětské pekárně.

Pohádkovým zážitkem pro děti i dospělé je vyjížďka v kočáře taženém dvojspřežím. K vychutnání atmosféry vánočně osvětleného historického města dostanou dospělí svařené víno a děti starší 12 let punč. Nápoje jsou v ceně jízdenky (dospělí 6 Euro, děti od 12 let 4 Eura). Zvláštností, kterou na jiných vánočních trzích nenajdete, je v Koblenci „vánoční průvodce“. „Vánoční procházka“ s ním trvá asi hodinu a je zdarma. Průvodce vás provede vánočním trhem, seznámí vás s historií města a navrch dokonce přidá i pár vánočních anekdot!

Pro velký úspěch v minulých letech se i tento rok v Koblenci koná vánoční koncertní cyklus „Vánoční vokály“. Koncerty vokálních a gospellových skupin a sborů se konají během trvání vánočního trhu v překrásném prostředí Staroměstského nádvoří II (naproti fontáně Schängel). V krásném klidném prostředí vystoupí domácí i zahraniční zpěváci, se kterými si často rádi zazpívají i diváci. Pokud nemáte čas během dne nakoupit vánoční dárky, v Koblenci je můžete pořídit bez stresu a front. V sobotu 11.12. 2010 mají obchody v Koblenci otevřeno až do půlnoci. Doporučuje se začít na Löhrstrasse - největší obchodní třídě města, která začíná u hlavního nádraží a vede k nákupnímu centru Löhr-Centre. Do noci můžete nakupovat i v obchodech v romantických uličkách historického Starého Města.

Koblenec (Koblenz)
Město, které založili před 2 000 lety Římané, se nachází na soutoku řek Rýna a Mosely. Soutok se nazývá „Deutsches Eck“ – Německý roh a zdobí jej monumentální památník s jezdeckou sochou císaře Viléma I. Dominantou města je románská pevnost Ehrenbreitstein, která se tyčí 118 m nad hladinou Rýna. V minulosti byl Koblenec zabrán Franky, byl sídlem německého kurfiřta, obsazen Francouzi, opevňovaný Prusy… Hradby, věže, hrady, paláce, monumenty a parky svědčí o jeho rušné historii. Město je obklopeno malebnou krajinou, která je protkána sítí cestiček, stezek a álejí a skvěle se hodí pro pěší i cyklo turistiku. Nacházejí se zde početné vinice, ze kterých pochází slavné moselské víno.

Kolín nad Rýnem

Stejně jako ostatní evropské metropole je i Kolín nad Rýnem připraven v adventním čase stylově uvítat své návštěvníky a nabídnout jim nezapomenutelné zážitky. Voňavé stánky, betlémy a koncerty tak z „města katedrál“ vytvářejí populární vánoční destinaci. Letos je kolínských vánočních trhů připraveno celkem sedm.

Trhy v centru města:
Vánoční trh u katedrály
Tento trh, nad kterým se tyčí proslulá kolínská katedrála, uvítá návštěvníky ve více než 160 dřevěných pavilónech. Návštěvníci si mohou pochutnat na nepřeberném množství vánočního cukroví anebo obdivovat řemeslníky při ukázkách tradiční výroby. Otevřeno je denně od 11 do 21 hod.

Alter Markt
Přímo před kolínskou radnicí najdeme rustikální vánoční trh zaměřený především na děti. Podle staré legendy je toto místo domovem „Heinzelmännchen“ – skřítků, kteří jsou obvzláště šikovnými řemeslníky. Proto lze tady nalézt převážně stánky s řemeslnými výrobky a ukázkami tradičních výrobních postupů. Otevřeno denně od 11 do 21 hod.

Andělský trh
Nejstarší kolínský vánoční trh se nachází na Neumarktu, což je proslulá nákupní zóna v centru města. Stánky mají podobu zasněžených domečků a lze v nich nakoupit především velmi kvalitní vánoční zboží. Otevřeno je od neděle do čtvrtka od 11 do 21 hod, v pátek a sobotu od 11 do 22 hod.

V V pohádkovém stylu na náměstí Rudolfplatz
Minutku chůze od Neumarktu se nachází další malebný vánoční trh. U středověkého Hahnentoburgu se ocitnete ve světě inspirovaném pohádkami bratří Grimmů. Na šedesát stánků ve stylu pohádkových chaloupek láká zejména mladší návštěvníky.

Stadtgarten
Idylickou vesnickou atmosférou láká trh u parku Stadtgarten. Na 45 prodejců zde nabídne jak moderní oblečení a doplňky, tak tradiční rukodělné výrobky. Otevřeno je od pondělí do pátku od 16 do 21,30, od soboty do neděle od 12 do 21,30 hod.
 
Těchto pět vánočních trhů se koná od pondělí 22. listopadu až do 23. prosince 2010. Kromě vánoční nálady nabídnou také pestrý doprovodný program: koncerty, koledy, sborové zpívání, divadelní představení, kouzelníky a mnoho dalšího.

Trhy na Rýnu:
Středověký vánoční trh pořádaný kolínským Muzeem čokolády 

Tento trh situovaný na břehu Rýna probíhá od 26.11. do 23.12. a zavede návštěvníky do vzrušujícího období středověku. Šašci a muzikanti zaujmou zábavou vzdálenou všedním dnům, k vidění jsou i ukázky tradičních řemesel. Otevřeno denně od 11 do 21 hodin.

Plující vánoční trh na řece Rýn
Největší evropský plovoucí trh lze navštívit  každý den mezi 25.11. a 21. 12. Na palubě lodi „MS Wappen von Köln“ je více než 40 stánků. Návštěvníci si zejména vychutnají nevšední pohádkově krásný výhled na zimní Kolín. Provozní doba je od neděle do čtvrtka od 11 do 21 hod, v pátek a sobotu do 22 hod.

Více informací o vánočních akcích v Kolíně nad Rýnem najdete na www.koelntourismus.denebo na www.mittelalter-weihnachtsmarkt.de.

Pokud kolem vás zavoní pečené klobásky a svařené víno, nezkoušejte odolat. Za ochutnání stojí místní vyhlášená bylinková klobáska Currywurst, která je k dostání za cca 2.5 eura, stejně jako výborné svařené víno (Glühwein). Nezapomenutelné jsou také místní koláče Fach, marcipánové cukrovinky a samozřejmě vánoční štoly. Kromě zmiňovaných klobásek, ke kulinářským zážitkům patří také Himmel un Ääd (Nebe a zem) bramborová kaše s jablky a jelitem, Blutwurst  - druh jelita - či Halve Hahn (Půl kohouta) ve skutečnosti se jedná o sendvič se sýrem a cibulí, jméno pochoutky vzniklo ze slovní hříčky.
 
Celému vánočnímu městu vévodí nádherná gotická katedrála, která byla zvolena nejvýznamnější památkou v celém Německu. Dále jistě stojí za návštěvu již zmiňované Muzeum čokolády (www.schokoladenmuseum.de), odkud si můžete odvézt např. čokoládový model kolínského dómu. Klasickým dárkem může být i originální Kolínská voda.

 

 

Vložil/a: 21.10.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.