Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Vánoční trhy v Cáchách, Bonnu a v Düsseldorfu

Kdo má rád kulturní akce, dobré jídlo, svařák a jiné tradiční pokrmy a k tomu ještě vánoční atmosféru, pro toho jsou jistě lákadlem vánoční trhy. Pozveme vás na některé trhy v německu.

Vánoční trhy v Cáchách


Trhy v Cáchách patří mezi pět největších a nejkrásnějších vánočních trhů v Německu.  Každý rok se sem sjede na půldruhého milionu Němců, Francouzů, Belgičanů i Holanďanů. Cáchy jsou totiž nejzápadnějším městem nejen regionu Severní Porýní – Vestfálsko, ale i samotného Německa, a leží nedaleko hranic s Holandskem a Belgií. Vánoční Cáchy jsou známé i daleko za hranicemi Německa. Vděčí za to nejen podmanivé a důvěrné atmosféře, ale i tradičním perníčkům Printen, pečených podle tajné receptury, vánočním štolám a světoznámým sušenkách Spekulatius. Všechny tyto dobroty se vyvážejí do celého světa.

Trhy se konají denně od 11 do 21 hodin, od 19. listopadu do 23. prosince 2010. V neděli 21. listopadu 2010 budou otevřeny jen od 18 do 21 hod, a ve čtvrtek  23. prosince od 11 do 20 hodin.
Printen – perníčky s pronikavou vůní koření jsou typickým, nejen vánočním, suvenýrem z Cách. Název „Printen“ je odvozený od anglického „to print“ – tisknout. V dávných časech se k výrobě perníčků používaly dřevěné formy, kterými se do pečiva vytlačoval jejich charakteristický tvar. Recept na jejich pečení je tajný a místní pekaři jej střeží jako oko v hlavě. Perníčky ale nemají jen tradiční podobu vykrojených zvířátek, či vánočních motivů s jednoduchou bílou polevou. Jsou posypané mandlemi i ořechy, polévají čokoládou, jsou bílé, žíhané, pečou se po jednotlivých kouscích i velkých plátech. V každém obchodě leží na tácku kousky na ochutnání.
Tip:
Do Cách se můžete dostat rychle a levně i letadlem. Nejbližším letištěm je 65 km vzdálený Kolín nad Rýnem, kam z Prahy denně létá německá nízkonákladová letecká společnost Germanwings .Více informací najdete na www.germanwings.com.

 

Vánoční trhy v Düsseldorfu

Vánoční trhy v Düsseldorfu proběhnou letos od 18. listopadu do 23. prosince. Velice tradiční vánoční trh bude rozdělen do šesti míst v rušném Starém Městě. Na 250 vánočně ozdobených stánků promění město v zimní pohádku.
Hitem letošního adventu bude 450m2  veliké kluziště na Gustaf-Gründgens-Platzu. Vstup je volný. Bruslení v historických kulisách města bude jistě nezapomenutelným zážitkem.  Kouzelně ozdoben bude vánoční trh na Marktplatzu. Na tomto trhu se představí zejména řemeslníci s ukázkami tradiční výroby – k vidění bude práce se žhavým železem, foukání skla i výroba svíček. Řemeslný trh se bude rozprostírat až k düsseldorfskému orientačnímu bodu – jezdecké soše Jana Welema. Engelchen Markt (andělský trh) ve stylu art nouveau okouzlí návštěvníky na Heinrich-Heine-Platzu na Starém Městě. Bürgermarkt, městský trh, propojí  Marktplatz a Heinrich-Heine-Platz. Zde budou mít stánky podobu düsseldorfských staroměstských domů. Na Sternchenmarktu (hvězdičkovém trhu) umístěném ve Stadtbrückchenu budou stánky namalované ve stylu atmosféry zimní krajiny osvětleny třpytivými hvězdičkami a obřími krystaly. Velmi rušný bude Schadowplatz – pestré kolotoče a divadlo s obřími loutkami přiláká zejména rodiny s dětmi.

Düsseldorf, město módy, je jednou z nejelegantnějších nákupních destinací na světě.  I během adventu je město atraktivní pro návštěvníky z celého světa. Nádherně ozdobené výlohy, kouzelně nasvícené obchody v nákupních centrech – i toto patří k vánoční atmosféře města. V Düsseldorfu nakoupí každý dle svých přání i možností. Např. za luxusními nákupy se lze vydat na známou Königsalee, výhodné nákupy zase pořídíte na Schadowstrasse, kde najdete největší slevy v celém Německu. Obchody s módou pro mladé a kultovní butiky jsou umístěny na Starém Městě. Sběratelé starožitností by neměli vynechat návštěvu Carlstadtu.

 

Kouzelná atmosféra vánočního Bonnu

Vánoční trhy ve městě Bonn, rodišti Ludwiga van Beethovena, se tradičně představí v podobě kouzelně osvětlených prodejních stánků, v popředí slavnostně nazdobeného bonnského chrámu, který vévodí celému centru města. Vánoční trhy budou tradičně probíhat na Münsterplatzu a v přilehlých ulicích od 19. listopadu do 23. prosince.

Návštěvníci trhů se mohou těšit na více než 150 stánků s originálními dárky, s vánočním a předvánoční zbožím, uměleckými i řemeslnými výrobky, či kulinářskými potřebami. Podmanivou atmosféru bude dotvářet doprovodný hudební program zahrnující tradiční vánoční melodie i vážnou hudbu.

Doporučujeme vyzkoušet výborné svařené víno (Glühwein) podávané tradičně v keramických hrncích a vánoční dobroty, jakými jsou třeba pečené kaštany, či vyhlášenou rýnskou specialitu - bylinkovou klobásku Currywurst, která je k dostání za cca 2.5 eura. Výborné jsou také místní koláče Fach.

Tip:
Vánoční návštěvu Bonnu můžete obohatit i o návštěvu rodného domu Ludwiga van Beethovena na Bonngasse 20, v němž v roce 1770 přišel na svět. Expozice ve 12 místnostech vystavuje na 150 předmětů spojených se slavným skladatelem – např. jeho piano, rukopisy, obrazy, osobní drobnosti. Od listopadu do března je otevřeno  od pondělí do pátku od 11 do 17 hod, v neděli od 11 do 17 hod. Vstupné je pro dospělé 5 Euro, pro děti a studenty 4 Euro, rodinné vstupné  (rodiče+děti) 10 Euro. Více informací na www.bonn-region.de


Dalším kulturním lákadlem předvánočního Bonnu je výstava Napoleon a Evropa: Sen a trauma, která začíná 17. prosince ve Výstavní a umělecké síni, Friedrich-Ebert-Allee 4. Organizátorům výstavy se podařilo zapůjčit cenná díla z napoleonského období – jak propagandistické obrazy J.-L. Davida, Marguerite Gérardové či Jeana Augusta Ingrese, tak i Goyi, německých romantiků i dalších císařových odpůrců. Ve snaze vyhnout se obnošeným klišé, která Napoleona zobrazují jako válečného štváče či nadlidského politického génia, se kurátoři výstavy soustředili na více diferenciovaný průřez napoleonskou érou, zahrnující války, politiku, zavedení administrativy, propagandu i kulturu. Otevřeno je v úterý a ve středu od 10 do 21 hod, od čtvrtka do neděle od 10 do 19.


Vložil/a: Daniel Česák 15.10.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.