Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Velké Karlovice chystají bohatý vánoční a novoroční program

VELKÉ KARLOVICE -  Lidový jarmark, výstavu betlémů, zpívání pod vánočním stromem, Živý betlém, ukázky starých řemesel i sváteční koncerty: to vše mohou na přelomu roku zažít návštěvníci Velkých Karlovic na Valašsku. Část programů se uskuteční v blízké Zvonici na Soláni. Obec také o svátcích nabídne mimořádnou příležitost podívat se do ojedinělého dřevěného barokního Karlovského kostela a prohlédnout si ho s průvodcem.
    Série předvánočních programů začne v neděli 28. listopadu, kdy se u Karlovského muzea uskuteční tradiční Kateřinský jarmark. „Chystá se na něj pět desítek řemeslníků od nás i ze Slovenska. Návštěvníci uvidí některé z nich i při práci, například řezbáře, dráteníka a kováře. Chybět nebude ani zabíjačka. Atmosféru zpříjemní hudecká muzika Staré gatě z Rožnova pod Radhoštěm, Hudecká muzika z Velkých Karlovic, dětská cimbálová muzika Kyčerka, harmonikář a pravý valašský gajdoš,“ přiblížila program jarmarku Zdenka Mouleová z Informačního centra Velké Karlovice. Zároveň bude v tento den otevřena výstava Betlémy, která potrvá do 9. ledna. Vystaveny budou betlémy z různých materiálů, nejčastěji ze dřeva. Zvláštností bude betlém s figurkami vyrobenými z ovčí vlny.


    O týden později, v sobotu 4. prosince, bude následovat ve Zvonici na Soláni vernisáž vánoční výstavy baněk ze vsetínské Irisy a výstava obrazů akademického malíře Luďka Majera. Ta potrvá až do 16. ledna. V neděli 19. prosince si přijdou na své všichni milovníci tradiční lidové výroby. Ve Zvonici na Soláni se uskuteční Vánoční odpoledne s tradičními řemesly.
    O druhém svátku vánočním, 26. prosince, zazpívá pod vánočním stromem u Karlovského kostela pěvecký sbor Karlovjanky. Poté bude v 17 hodin v nové stodole u muzea vůbec poprvé ve Velkých Karlovicích k vidění Živý betlém v podání členů farního sboru Schola a děti ze souboru Valášek také poprvé předvedou nové kroje.
    Ve dnech 27. až 30. prosince si budou moci návštěvníci s průvodcem prohlédnout unikátní Karlovský kostel, který je zasvěcen Panně Marii Sněžné a patří k nejzajímavějším cirkevním památkám v regionu. Otevřen bude vždy od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin.
    Do roku 2011 vstoupí Velké Karlovice v neděli 2. ledna Novoročním koncertem Zašovského chrámového sboru pod vedením Petra a Milady Borovičkových. Začátek je v 15 hodin v Karlovském kostele. V sobotu 8. ledna pak zazní ve Zvonici na Soláni novoroční koncert Vánoční vinšovaná pošta v podání Mužského pěveckého sboru řádu svatého Huberta ze Zábřehu na Moravě.

Vložil/a: 15.10.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.