Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Velké Karlovice chystají bohatý vánoční a novoroční program

VELKÉ KARLOVICE -  Lidový jarmark, výstavu betlémů, zpívání pod vánočním stromem, Živý betlém, ukázky starých řemesel i sváteční koncerty: to vše mohou na přelomu roku zažít návštěvníci Velkých Karlovic na Valašsku. Část programů se uskuteční v blízké Zvonici na Soláni. Obec také o svátcích nabídne mimořádnou příležitost podívat se do ojedinělého dřevěného barokního Karlovského kostela a prohlédnout si ho s průvodcem.
    Série předvánočních programů začne v neděli 28. listopadu, kdy se u Karlovského muzea uskuteční tradiční Kateřinský jarmark. „Chystá se na něj pět desítek řemeslníků od nás i ze Slovenska. Návštěvníci uvidí některé z nich i při práci, například řezbáře, dráteníka a kováře. Chybět nebude ani zabíjačka. Atmosféru zpříjemní hudecká muzika Staré gatě z Rožnova pod Radhoštěm, Hudecká muzika z Velkých Karlovic, dětská cimbálová muzika Kyčerka, harmonikář a pravý valašský gajdoš,“ přiblížila program jarmarku Zdenka Mouleová z Informačního centra Velké Karlovice. Zároveň bude v tento den otevřena výstava Betlémy, která potrvá do 9. ledna. Vystaveny budou betlémy z různých materiálů, nejčastěji ze dřeva. Zvláštností bude betlém s figurkami vyrobenými z ovčí vlny.


    O týden později, v sobotu 4. prosince, bude následovat ve Zvonici na Soláni vernisáž vánoční výstavy baněk ze vsetínské Irisy a výstava obrazů akademického malíře Luďka Majera. Ta potrvá až do 16. ledna. V neděli 19. prosince si přijdou na své všichni milovníci tradiční lidové výroby. Ve Zvonici na Soláni se uskuteční Vánoční odpoledne s tradičními řemesly.
    O druhém svátku vánočním, 26. prosince, zazpívá pod vánočním stromem u Karlovského kostela pěvecký sbor Karlovjanky. Poté bude v 17 hodin v nové stodole u muzea vůbec poprvé ve Velkých Karlovicích k vidění Živý betlém v podání členů farního sboru Schola a děti ze souboru Valášek také poprvé předvedou nové kroje.
    Ve dnech 27. až 30. prosince si budou moci návštěvníci s průvodcem prohlédnout unikátní Karlovský kostel, který je zasvěcen Panně Marii Sněžné a patří k nejzajímavějším cirkevním památkám v regionu. Otevřen bude vždy od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin.
    Do roku 2011 vstoupí Velké Karlovice v neděli 2. ledna Novoročním koncertem Zašovského chrámového sboru pod vedením Petra a Milady Borovičkových. Začátek je v 15 hodin v Karlovském kostele. V sobotu 8. ledna pak zazní ve Zvonici na Soláni novoroční koncert Vánoční vinšovaná pošta v podání Mužského pěveckého sboru řádu svatého Huberta ze Zábřehu na Moravě.

Vložil/a: 15.10.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!