Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Aerolinka Thomson Airways

Foto, en.wikipedia.orgOficiálně se jmenuje Thomson Airways Limited a jde o největší charterovou společnost světa. Svoje ústředí má v britském Lutonu, největší základnu pak na Gatwick Airport v Londýně, mimo něj ještě v Manchesteru a Birminghamu, celkem létá dnes již z více než dvacítky letišť.

Odtud dopravuje cestující do víc jak osmdesátky prázdninových destinací nejen v Evropě, ale také v Asii, Africe a severní Americe.

 

 

 

Existuje od roku 2008, tehdy vznikla sloučením Britannia Airways a Orion Airways. A s více než deseti a půl miliony odbavenými osobami za loňský rok se ve své domovině jedná dokonce o třetího největšího dopravce.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Vzhledem k fúzi s největším tour operátorem TUI Group by měl nastat postupný rebranding, ten ale může trvat až několik let. Budoucnost se také ponese ve znamení nákupu nových letadel, objednávka by se měla začít realizovat v roce 2018.

Flotilu má obohatit nová generace Boeingu 737, která nese přídomek MAX.

  Web dopravce: www.thomson.co.uk


 


*Autor úvodní fotky - Jonathan Palombo, creative commons

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Kapverdy z Londýna za 5 790 Kč

Letenky z Londýna do Orlanda za 5 746 Kč

Thomson: Karibik z Londýna již za 6 280 Kč

Rychlost dopravních letadel

Spotřeba paliva letadel

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.