Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Akční letenky     

Akční letenka z Prahy do indického Dillí a zpět jen za 11 450 kč

Transaero airlines, en.wikipedia.orgLeťte s Transaero Airlines druhou největší leteckou společností v Rusku hned po Aeroflotu do druhého největšího města Indie Dillí za příznivých 11 450 kč. Letenka je tam a zpět. Délka letu z Letiště Václava Havla na Letiště Moskva Vnukovo trvá dvě a tři čtvrtě hodiny (Letiště Moskva Vnukova leží  29km od Moskvy). Délka  druhé části letu z Moskvy do  Dillí na  Letiště Indira Gandhiho  trvá bezmála šest hodin. V ceně letenky je jedno příruční zavazadlo sebou a jedno do zavazadlového prostoru  až do hmotnosti 20kg. Více informací o letu a letence naleznete zde.

 

Ve zkratce zajímavosti z města. Dillí je hlavní a zároveň druhé největší město Indie hned po Bombaji. Počet obyvatel i s okolními aglomeracemi kolem 20 miliónů dělá s Dillí druhé největší město světa.  Na délku i šířku má město kolem 50 km. Dillí se dělí na bohaté čtvrti i chudinské slamy.  Ale ať jste kdekoliv všude na vás dýchá kořeněná vůně orientální Indie. Zajímavým místním lákadlem jsou pouliční prodavači nabízející vynikající indické speciality: smažené ryby, sladkosti, čerstvě lisované džusy, jiné  pochoutky jejichž  základ tvoří rýže a koření kari ve všech možných kombinacích. Jídlo sebou vám Indové převážně zabalí do novin. U pojízdných prodejců zmrzliny je k mání ovocná ledová tříšť dokonce i za pět korun. Mezi tím vším na ulici posedávají holiči, opraváři bot, čističi uší, výrobci všemožných tretek. Národním nápojem je zde čaj. Indie je rovněž největším světovým pěstitelem čaje.

Dillí , en.wikipedia.org

Doprava v Dilli. Indické město Dillí má nejšpinavější vzduch na světě podle Světové zdravotnická organizace, která to dává za vinu hlavně prudkému rozvoji dopravy ve městě. Hlavním dopravním prostředkem ve městě je rikša ve dvou provedeních – s vlastním šlapacím pohonem, nebo motorizovaná. Je to poměrně rychlý a levný dopravní prostředek na třech kolech, který zvládne přepravit dvě osoby a někdy se i vyhnout dopravním zácpám. Avšak jízda s ní a jakýmkoliv jiným vozidlem může být v Dillí dobrodružným zážitkem. Doprava je tu chaotická, špinavá, hlučná, přeplněná. Předjíždí se tu pořád za stálého troubení ,kdo troubí víc má přednost a jede, přednost  zprava se tu taky moc nenosí. V Dillí se setkáte překvapivě s moderním metrem.  Patří mu dokonce třinácté místo na světě podle velikosti. (200 kilometrů tratí se 145 stanicemi).

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.08.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.