Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka     

Akční letenka z Prahy na Sardinii. Uletťe deštivému podzimu do krásných 24°C

 

Ilustrační obrázek, Sardinie, zdroj: wikipedia.eng

Jistě vás potěší zpráva, že zpáteční akční letenka z Prahy přímo na italskou Sardinii stojí pouze 1906 korun! Město Olbia se 45 tisíci obyvateli leží severu Sardinie. V zátoce, která je branou do vyhlášené oblasti Costa Smeralda – Smaragdového pobřeží. Toto pobřeží patří k těm nejvyhledávanejčím na Sardinii a láká nejen na nádherné pláže s bílým pískem, ale i na skály vyčnívajícími z moře a jedinečnou přírodu. A právě sem nabízí společnost EasyJet svou akční letenku.

 

Za cenu 1906 korun se odlétá 8. října z Prahy v 12:25 s přestupem na milánském letišti Malpesa a příletem na sardinské letiště v Olbii v 17:20. Cesta je to tedy víceméně velmi pohodlná. Zpáteční let je naplánován na úterý 21. října a s odletem v 17:50 a příletem opět do Prahy v 21:20.

 

Piazza Regina Margherita, zdroj: Wikipedia.org

Milovníci koupání a lenošení u moře možná budou namítat, že říjen pro takové ležení není nejlepší, na své si ale přijdou lidé, kterým nevyhovují tropické teploty. Olbia vykazuje i v říjnu průměrné teploty okolo 24°Celsia. Místní středozemní moře je křišťálově čisté a teplé. Typickými pro Sardinii jsou červené žulové skály, jejichž roztodivné tvary má na svědomí působení větru a mořských vln. Tyto skály dělají sardinské pobřeží tak jedinečné.  Návštěvu Olbie by určitě neměli vynechat ti, kdo se zajímají o historii. Celá provincie okolo Olbie se vyznačuje historickými památkami. Krajina je poseta množstvím nuragů, to jsou stavby kuželovitého tvaru z kamenů, uvnitř kterých se nachází jedna nebo více místností s typickou falešnou kopulí, které se říká tholos. Nejvýznamnější stavbou v Olbii je románský kostel San Simplicio s kamennou klenbovou konstrukcí pocházející z 12. století. Kolem něj se pravděpodobně rozkládalo původní středověké město. Další zajímavou stavbou je kostel San Paolo ze 17. století se zbytky městských hradeb. Na menším ostrůvku Budelli si pak můžete užívat procházení se po jedinečné růžové pláži.

 

Letenky naleznete na tomto odkazu.

 

 

Snímek letenky, EasyJet.com

Vložil/a: Tereza Chaloupková 21.08.2014

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.