Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Akční letenky     

Levné letenky na lince Praha – Peking za 13 157 kč

 nádraží v Pekingu, cz.wikipedia.orgLeťte do čínského hl. města Pekingu od října 2015 do března 2016 s ruskou leteckou společností  Transaero Airlines. V ceně zakoupené letenky je také přeprava jednoho malého příručního zavazadla a přeprava jednoho zavazadla v podpalubí o max. hmotnosti 20kg.  Letí se z Prahy Ruzyně směr  Moskva -  Letiště Vnukovo. Po delší přestávce / pozor je naplánováno mezipřistání / následuje konečná destinace Pekingské mezinárodní letiště. Informace o letenkách naleznete zde.

 

 

Tipy kam vyrazit v Pekingu: 

Náměstí Nebeského klidu se jistě nevyhne žádný návštěvník Pekingu. Nalézá se v centru města  v blízkosti zdí Zakázaného města. Tohle náměstí je unikátní především velikostí a s rozlohou 44 hektarů je největší na světě. Shromáždí se zde až milion lidí a bylo svědkem mnoha významných událostí v historii země. Na západní straně je budova čínského parlamentu, na jihu uzavírá náměstí Mauzoleum předsedy Maa, na severu pak brána do Zakázaného města. Na východní straně náměstí se nachází Muzeum čínských dějin.

Brána Nebeského klidu, cz.wikipedia.org

Letní palác se nachází přibližně 20 km od centra Pekingu. Areál Letního paláce je vyplněn především velkým parkem okolo jezera Kunming. V areálu se nacházejí i další stavby - pavilony, chrámy, mosty atd., které spolu s jezerem tvoří úchvatné místo vhodné k odpočinku.

Zakázané město leží v centru města a sousedí s Náměstím Nebeského klidu. Zakázané město je pojmenování pro císařský palác. Název Zakázané město se obecně vžil jelikož do císařského paláce byl zakázán vstup prostému lidu. Jeho prostory mohli navštěvovat pouze význační lidé, hodnostáři, příslušníci císařské rodiny. Zakázané město tvoří rozlehlý palácový areál, který je největší na světě. Zakázané město lemuje desetimetrová zeď s vodním příkopem, který je široký až 52 metrů. V areálu se nachází kolem 9000 místností.

Pekingská Zoo je vůbec největší v celé Číně. Je přitažlivá především díky chovu pandy velké. Zajímavou atrakcí je moderní akvárium, které se nachází v areálu zoologické zahrady. Chovají tady delfíny, velryby a ostatní druhy mořských živočichů.

Chrám Nebes je jedním z hlavních symbolů Pekingu. Nachází se ve velkém parku v jižní části města. Tato architektonicky zajímavá stavba byla postavena v roce 1420 císařem Yongle z dynastie Ming. Kromě samotného Chrámu Nebes za zmínku ještě stojí Síň modliteb za dobrou úrodu a Síň císařské nebeské klenby.

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.08.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.