Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Akční letenky     

Levně na týden do Osla

Levně na týden do Osla je jediněčná možnost. Hlavní a největší město Norského království se rozprostírá při nejsevernějších březích zálivu Oslofjord a ze všech ostatních světových stran jej obklopují hvozdy a hory.

Zajímavosti ve městě:

Vigelandův park - leží nedaleko centra a obsahuje na 200 soch z kamene a bronzu norského sochaře Gustava Vigelanda, který žil v letech 1869 až 1943. Parku vévodí 20 metrů vysoký žulový sloup pokrytý skulpturami symbolizujícími různé podoby života. Do parku je vstup zdarma. Nedaleko je muzeum Vigeland - vstupné 45NOK.

Královský palác - byl postaven v 1. polovině 18. století jako norská rezidence švédsko-norského krále Karla XIV. V současnosti je to oficiální rezidence norské královské rodiny.

Muzeum vikingských lodí ("Vikingskipshuset") - toto muzeum najdete na ostrově Bygdoy. Vstupné NOK40.

Muzeum Kon-Tiki ("Kon-Tiki-museet") - muzeum věnované objevitelským cestám Thora Heyerdahla. Můžete zde obdivovat např. papyrusové a bambusové vory. Vstupné NOK40.

 

z Vratislavy do Osla - odlet 7.4./návrat 14.4.2012
1012 Kč (pro 1 osobu)
Pelikan (objednat)
Akční letenka

 

 

Letiště Oslo Gardemoen (OSL) leží přibližně 50 km od centra města. Z letiště lze využít tuto dopravu, ceny z ledna 2011:
•    vlastním automobilem po dálnici E6 směr Trondheim
•    regionálním vlakem - 115 NOK z hlavního nádraží
•    autobusem - cca 190 NOK
•    rychlovlakem - cca 250 NOK
•    taxíkem - cca 800 - 1.000 NOK

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.02.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.