Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Rabat

Koho už omrzely historické krásy starého kontinentu a naopak začalo lákat poznávání jiných, mimoevropských kultur, ten se může nechat inspirovat naším dnešním článkem, který seznamuje své čtenáře s Rabatem – hlavním městem severoafrického Maroka a také jedním ze čtveřice známých marockých královských měst.

Kromě slunečného počasí a výhledu na azurovou hladinu Atlantského oceánu disponuje Rabat také bohatým kulturním dědictvím. Nalezneme tu nejen památky islámské kultury, ale i pozůstatky z dob říše římské.

 

 

Svou návštěvu začneme u hradeb nekropole Chellah, která se nachází u samotných bran města. Jedná se o středověké muslimské pohřebiště, nicméně jeho úplné základy lze datovat již do doby Féničanů – proto zde najdeme i starořímské památky.

Z dob středověku můžeme obdivovat např. vysoký minaret v ruinách někdejší svatyně. Interiér působí tajemně až magicky – místy dokonce připomíná zrcadlové bludiště. Od nekropole Chellah se přesuneme k Hassanově věži, která je vlastně minaretem nedokončené mešity. Příkaz k vybudování mešity dal koncem 12. století sultán Yaqub-al-Mansur a věž měla se svými plánovanými 80 metry být nejvyšším minaretem na světě. Kvůli panovníkově smrti však stavba nebyla dokončena a věž tedy v dnešní době měří „pouze“ 44 metrů.

 

                                 Mohlo by vás zajímat: Letiště Rabat (RBA)

 

 

 

Nedaleko Hassanovy věže stojí mauzoleum Mohameda V. Mausoleum je mramorové a je postavené v tradičním marockém stylu. Je zde pohřben sultán Mohammed V. marocký a jeho syn, král Hassan II. marocký. Za zmínku (a návštěvu) rovněž stojí Grand Theatre, které je mezi zmiňovanými historickými památkami jakousi perlou moderní architektury. Turista by díky originálnímu tvaru nejspíš nehádal, že jde o divadlo. K samotné budově náleží ještě venkovní amfiteátr, a pokud byste se po náročném dni chtěli trochu osvěžit, můžete si zajít do restaurace, která má kapacitu 350 lidí a rovněž je součástí architektonického projektu.

 

 

A kde se v Rabatu ubytovat?

Město nabízí svým návštěvníkům opravdu mnoho možností ubytování v různých cenových kategoriích. Mezi dobře hodnocená zařízení ale patří např. apartmán Peacock Flat, situovaný strategicky v centru města a zároveň blízko pobřeží. Tento typ ubytování je vhodný především pro ty, kdo preferují klidnější dovolenou a rodinné prostředí.

Zcela opačným druhem ubytování je pak – rovněž oblíbený – hotel La Tour Hassan. Se svými pěti hvězdičkami, vytříbenými dekoracemi v interiéru, spoustou nadstandardních kvalitních služeb a tradiční maursko-andaluskou architekturou představuje typ ubytování vhodný pro náročnější klienty. Kdo preferuje jednoznačně blízkost pláže, může zkusit některý z tzv. riadů (tradičních domků či menších paláců s nádvořím) v oblasti Rabat Medina – populární jsou obzvlášť Riad Marhaba, Riad Dar Karima nebo Riad El Maâti – ve všech třech na vás čekají přátelští majitelé, výhled na pláž a také možnost vyzkoušet pokrmy tradiční marocké kuchyně.

 

Ubytování v této lokalitě

 

Ibis Rabat Agdal

Cena na noc pro dva - 1 820 Kč
 

Helnan Chellah Hotel

Cena na noc pro dva - 2 120 Kč
 

Smarts Hotel

Cena na noc pro dva - 2 102 Kč
 

Riad Marco Andaluz

Cena na noc pro dva - 1 152 Kč

 

 

 

Čtěte také:

Praha - Rabat za 3 027 Kč

Z Londýna do marockého Rabatu za 1 050 Kč

Last minute dovolená v Maroku - přehled

Letiště Rabat (RBA)

Doba letu do Maroka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.10.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.