Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Tip na eurovíkend: Oslo

Ilustrační fotoNaplánujte si eurovíkend ve své režii, dle svého přání a zřejmě ještě ušetříte. Dnes již není problém si zakoupit levnou letenku a k tomu levné ubytování přes internet.

Navíc mnohdy platí - né však pokaždé, že vás takový eurovíkend vyjde levněji, než kdyby jste jej zakoupili u nějaké cestovní kanceláře.

 

 

Eurovíkend v Oslu

Hlavní město Norska, Oslo, je sice rozlohou zhruba stejně velké jako Praha, žije zde však zhruba o polovinu méně obyvatel. Oslo je velmi důležitý námořní přístav Norska. Městskou hromadnou dopravu v Oslu zajišťují tramvaje, autobusy, parníky, vlaky a také metro. Cena hodinové jízdenky na MHD stojí 22 NOK, tedy cca. 68,- Kč! Doprava ve městě tedy rozhodně nepatří k těm nejlevnějším. Pokud si budete kupovat lístek u řidiče, zaplatíte až 30 NOK. Lze trochu ušetřit, pokud si zakoupíte tzv. Flexikort. Jde o sadu osmi hodinových lístků za cenu 160 NOK, cca. 500,- Kč Jednodenní jízdenka stojí 40 NOK - 125,- Kč. S jízdenkami můžete po dobu platnosti libovolně přestupovat i na různé dopravní prostředky.

Doprava z/na letiště Sandefjord Torp

Letiště Sandefjord Torp, kam například létá společnost Wizzair z Prahy, leží přibližně 110 km jižně.

Dopravu z/na letiště zajišťují autobusy nebo i vlaky. Zpáteční lístek pro dospělou osobu stojí 300,- NOK, 930,- Kč. Studenti zaplatí 260,- NOK, 806,- Kč. Pro dopravu do Osla lze využít i železniční dopravu. Vlaková stanice je vzdálená cca. 3 km od letiště. Funguje zde kyvadlová doprava z letiště k vlakovému nádraží. Cena vlakové jízdenky se aktuálně pohybuje na 199,- NOK za dospělou osobu, jeden směr. Více informací o vlakové dopravě hledejte na tomto webu.

Cena za eurovíkend

Pokud plánujete odlet z Prahy, můžete zkusit společnost Wizzair. Odlet 20. srpna 2010, přílet 23. srpna 2010 - v uvedeném termínu zaplatíte za dvě osoby 2 148,- Kč. K ceně připočtěte cca. 200,- Kč poplatek za platbu bankovním převodem. V ceně je příruční zavazadlo.

Ubytování v Oslu lze zakoupit zde. Cena je od 7 973,- Kč za apartmán včetně snídaně pro dvě osoby a 3 noci v termínu od 20.8.-23.8. 2010. Název hotelu je Olympiatoppen Sportshotell. Hotel je v okrajové části města. Pokud hledáte hotel blíže k centru, můžete využít nabídku čtyřhvězdičkového hotelu Park Apartments Bygdøy Alle. Cena za dvě osoby v uváděný termín je 8 447,- Kč. Hotel je vzdálen od centra přibližně 10 min. tramvají. Zastávka tramvaje je vzdálená cca. 2 min. chůze. Objednat si hotel můžete zde.

Celková cena pro dvě osoby za eurovíkend bez stravy tedy je od 14 041,- Kč. V ceně je i transfér z letiště do Osla tam i zpět pro dvě osoby. Cena je přibližná. Samozřejmě je nutné si k ceně pobytu přičíst náklady na stravu, zábavu a případné dodatečné transféry - MHD apod.

Když cenu porovnáme s nabídkou společnosti Invia, která také nabízí eurovíkendy do Osla, zjistíme, že je cena nižší. Invia totiž nabízí pobyt v Oslu v termínu od 16. července do 18. července, pro dvě osoby, za cenu 17 244,- Kč. Cena zahrnuje: zpáteční letenku se všemi letištními poplatky a taxami + ubytování na 2 noci se snídaní + transfer na/z letiště Ruzyně v rámci Prahy ZDARMA + základní pojištění od ECP + Pojištění CK proti úpadku. V ceně však není transfér z letiště do centra Osla a v Oslu strávíte o jednu noc méně..

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.07.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.