Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Tip na eurovíkend: Oslo

Ilustrační fotoNaplánujte si eurovíkend ve své režii, dle svého přání a zřejmě ještě ušetříte. Dnes již není problém si zakoupit levnou letenku a k tomu levné ubytování přes internet.

Navíc mnohdy platí - né však pokaždé, že vás takový eurovíkend vyjde levněji, než kdyby jste jej zakoupili u nějaké cestovní kanceláře.

 

 

Eurovíkend v Oslu

Hlavní město Norska, Oslo, je sice rozlohou zhruba stejně velké jako Praha, žije zde však zhruba o polovinu méně obyvatel. Oslo je velmi důležitý námořní přístav Norska. Městskou hromadnou dopravu v Oslu zajišťují tramvaje, autobusy, parníky, vlaky a také metro. Cena hodinové jízdenky na MHD stojí 22 NOK, tedy cca. 68,- Kč! Doprava ve městě tedy rozhodně nepatří k těm nejlevnějším. Pokud si budete kupovat lístek u řidiče, zaplatíte až 30 NOK. Lze trochu ušetřit, pokud si zakoupíte tzv. Flexikort. Jde o sadu osmi hodinových lístků za cenu 160 NOK, cca. 500,- Kč Jednodenní jízdenka stojí 40 NOK - 125,- Kč. S jízdenkami můžete po dobu platnosti libovolně přestupovat i na různé dopravní prostředky.

Doprava z/na letiště Sandefjord Torp

Letiště Sandefjord Torp, kam například létá společnost Wizzair z Prahy, leží přibližně 110 km jižně.

Dopravu z/na letiště zajišťují autobusy nebo i vlaky. Zpáteční lístek pro dospělou osobu stojí 300,- NOK, 930,- Kč. Studenti zaplatí 260,- NOK, 806,- Kč. Pro dopravu do Osla lze využít i železniční dopravu. Vlaková stanice je vzdálená cca. 3 km od letiště. Funguje zde kyvadlová doprava z letiště k vlakovému nádraží. Cena vlakové jízdenky se aktuálně pohybuje na 199,- NOK za dospělou osobu, jeden směr. Více informací o vlakové dopravě hledejte na tomto webu.

Cena za eurovíkend

Pokud plánujete odlet z Prahy, můžete zkusit společnost Wizzair. Odlet 20. srpna 2010, přílet 23. srpna 2010 - v uvedeném termínu zaplatíte za dvě osoby 2 148,- Kč. K ceně připočtěte cca. 200,- Kč poplatek za platbu bankovním převodem. V ceně je příruční zavazadlo.

Ubytování v Oslu lze zakoupit zde. Cena je od 7 973,- Kč za apartmán včetně snídaně pro dvě osoby a 3 noci v termínu od 20.8.-23.8. 2010. Název hotelu je Olympiatoppen Sportshotell. Hotel je v okrajové části města. Pokud hledáte hotel blíže k centru, můžete využít nabídku čtyřhvězdičkového hotelu Park Apartments Bygdøy Alle. Cena za dvě osoby v uváděný termín je 8 447,- Kč. Hotel je vzdálen od centra přibližně 10 min. tramvají. Zastávka tramvaje je vzdálená cca. 2 min. chůze. Objednat si hotel můžete zde.

Celková cena pro dvě osoby za eurovíkend bez stravy tedy je od 14 041,- Kč. V ceně je i transfér z letiště do Osla tam i zpět pro dvě osoby. Cena je přibližná. Samozřejmě je nutné si k ceně pobytu přičíst náklady na stravu, zábavu a případné dodatečné transféry - MHD apod.

Když cenu porovnáme s nabídkou společnosti Invia, která také nabízí eurovíkendy do Osla, zjistíme, že je cena nižší. Invia totiž nabízí pobyt v Oslu v termínu od 16. července do 18. července, pro dvě osoby, za cenu 17 244,- Kč. Cena zahrnuje: zpáteční letenku se všemi letištními poplatky a taxami + ubytování na 2 noci se snídaní + transfer na/z letiště Ruzyně v rámci Prahy ZDARMA + základní pojištění od ECP + Pojištění CK proti úpadku. V ceně však není transfér z letiště do centra Osla a v Oslu strávíte o jednu noc méně..

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.07.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!