Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Aerolinky dostaly dotazníky pro prevenci šíření eboly

Ebola-dotazníkyV rámci preventivních opatření proti šíření viru ebola je od 21. 10. při všech příletech do České republiky vyžadováno vyplnění tzv. příletové karty. Jedná se o dotazník, ve kterém jsou otázky týkající se vašeho zdravotního stavu a také míst, kde jste se nacházeli posledních 42 dní, což je dvojnásobek maximální inkubační doby.

Vyplnění dotazníku je povinné a provádí se na palubě letadla. Karty od vás poté vybere palubní personál. Zatím jsou karty pouze v češtině a angličtině, ale začíná se s překladem do dalších jazyků. Zároveň bylo na pražském letišti zřízeno epidemiologické pracoviště, které je k dispozici 24 hodin denně. Osoby přilétající ze zemí, kde je epidemie eboly se musí podrobit po příletu prohlídce v epidemiologickém pracovišt. Náš dopravce ČSA je zároveň připravený na krizovou situaci na palubě letadla. Součástí přípravy posádky je i poučení o tom, jak se onemocnění projevuje, jak izolovat nemocného na palubě letadla a další postupy, které mají zamezit infikování dalších cestujících či personálu. Kontroly proti ebole neplatí pouze pro letiště Václava Havla, ale i pro ostatní česká letiště.

Příletovou kartu si můžete zobrazit zde.

Vložil/a: Martina Zemanová 22.10.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.