Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Aerolinky dostaly dotazníky pro prevenci šíření eboly

Ebola-dotazníkyV rámci preventivních opatření proti šíření viru ebola je od 21. 10. při všech příletech do České republiky vyžadováno vyplnění tzv. příletové karty. Jedná se o dotazník, ve kterém jsou otázky týkající se vašeho zdravotního stavu a také míst, kde jste se nacházeli posledních 42 dní, což je dvojnásobek maximální inkubační doby.

Vyplnění dotazníku je povinné a provádí se na palubě letadla. Karty od vás poté vybere palubní personál. Zatím jsou karty pouze v češtině a angličtině, ale začíná se s překladem do dalších jazyků. Zároveň bylo na pražském letišti zřízeno epidemiologické pracoviště, které je k dispozici 24 hodin denně. Osoby přilétající ze zemí, kde je epidemie eboly se musí podrobit po příletu prohlídce v epidemiologickém pracovišt. Náš dopravce ČSA je zároveň připravený na krizovou situaci na palubě letadla. Součástí přípravy posádky je i poučení o tom, jak se onemocnění projevuje, jak izolovat nemocného na palubě letadla a další postupy, které mají zamezit infikování dalších cestujících či personálu. Kontroly proti ebole neplatí pouze pro letiště Václava Havla, ale i pro ostatní česká letiště.

Příletovou kartu si můžete zobrazit zde.

Vložil/a: Martina Zemanová 22.10.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!