Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Air Asia chystá se přímá linka mezi Prahou a Bangkokem

Letadla mezi Prahou a Bangkokem by mohla začít létat bez mezipřistání do konce tohoto roku. Pro společnost Air Asia, s jejímiž zástupci v Bangkoku jednal premiér Andrej Babiš, jde o první linku do Evropy. Nová linka podle předsedy vlády pomůže turistice i obchodu. V jednání je jeden let denně.

 

 


Let z Prahy do Bangkoku trvá cca deset hodin a asijská aerolinka nyní hledá partnera, který by cestující z Prahy napojil na další evropské lokality. Každý rok létá do Thajska zhruba 43 tis. Čechů, opačným směrem míří kolem 50 tis. pasažérů.

Linka by ale mohla do Česka přivést turisty i z dalších zemí jihovýchodní Asie, protože Bangkok je jedním z dopravních uzlů společnosti Air Asia, takže by bylo možné vytvořit síť navazujících linek.

 

 

Babiš se zástupci aerolinky a thajské vlády jednal v závěru své návštěvy země. Delegace předsedy vlády podle něj udělala maximum pro to, aby české firmy mohly být v Thajsku úspěšné.

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.01.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.