Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Air Asia chystá se přímá linka mezi Prahou a Bangkokem

Letadla mezi Prahou a Bangkokem by mohla začít létat bez mezipřistání do konce tohoto roku. Pro společnost Air Asia, s jejímiž zástupci v Bangkoku jednal premiér Andrej Babiš, jde o první linku do Evropy. Nová linka podle předsedy vlády pomůže turistice i obchodu. V jednání je jeden let denně.

 

 


Let z Prahy do Bangkoku trvá cca deset hodin a asijská aerolinka nyní hledá partnera, který by cestující z Prahy napojil na další evropské lokality. Každý rok létá do Thajska zhruba 43 tis. Čechů, opačným směrem míří kolem 50 tis. pasažérů.

Linka by ale mohla do Česka přivést turisty i z dalších zemí jihovýchodní Asie, protože Bangkok je jedním z dopravních uzlů společnosti Air Asia, takže by bylo možné vytvořit síť navazujících linek.

 

 

Babiš se zástupci aerolinky a thajské vlády jednal v závěru své návštěvy země. Delegace předsedy vlády podle něj udělala maximum pro to, aby české firmy mohly být v Thajsku úspěšné.

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.01.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!