Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Aktuality: výbuch sopky na Islandu - opatření

Letecké společnosti dnes ráno zrušili některé lety na britských ostrovech, konkrétně z a do Skotska. Například KLM, EasyJet či British Airways tak opět pocítí ekonomickou ztrátu z důvodu výbuchu sopky na Islandu.

Mrak sopečného popela by měl přecházet nad Skotskem během dnešního dne. V noci byly uzavřeny letiště jako Glasgow či Edinburgh.  V tuto chvíli jsou již tato letiště otevřena, stále zůstávají uzavřena letiště Prestwick, Inverness či Aberdeen. Výbuch sopky v tomto roce ještě může ovlivnit případně transatlantické lety, které by mohli nabírat zpoždění.

Odborníci však neočekávají podobnou situaci jako v minulém roce, kdy bylo zrušeno přibližně 100 000 letů! Tato "katastrofa" přinesla leteckým společnostem obrovské škody. A již v minulém roce se odborníci přeli, zda bylo nutné přistoupit k tak razantním opatřením.

 

Vulkán na Islandu 2011: Ryanair ruší lety, mrak dorazí i nad Česko

Vložil/a: Daniel Česák 24.05.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.