Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Autobusy Regiojet míří do Mukačeva, zájem Ukrajinců navštívit ČR roste

Žluté autobusy brněnské společnosti Regiojet poprvé vyjedou ke konci tohoto týdne na ukrajinské silnice. Stávající vlaková linkaPrahy Florence do Košic bude mít navazující autobusový spoj na Ukrajinu (trasa: Košice – Michalovce – Užhorod – Mukačevo). Spoj na Ukrajinu pojede v noci, zpět do Košic pak odpoledne. 

 

 

 

Dopravce RegioJet spustí od neděle 15. 4. 2018 novou autobusovou linku z Košic do Mukačeva. Jízdenky si můžete již nyní rezervovat na webu dopravce.

 

Autobusový spoj bude v Košicích navazovat na vlak RegioJetu, provozovat jej ale budou partnerští přepravci: SANYTOUR a TOV Zakarpateuroliniji.  Autobusy těchto společností budou označeny jako RegioJet, na palubě nebude chybět wifi a stevardka.

 

Nový přípoj vyjede poprvé v neděli a měl by jezdit každý den. Na 138 km dlouhé trase zaplatí cestující jednotnou částku: 120 Kč, případně pět eur /150 hřiven. Vzhledem k malé vzdálenosti to bude cesta velmi pomalá, zabere 5h 10m.

 

 

V Košicích přesednete z vlaku na autobus: Košice - Mukačevo

 

Zdroj: https://www.denik.cz/ekonomika/regiojet-miri-na-ukrajinu-v-kosicich-se-bude-presedat-z-vlaku-na-autobus-20180412.html

 

 

 

 

Podle vyjádření Radima Jančury využije denně žlutých vlaků mezi Prahou a Košicemi až 3 tis. cestujících a jejich počet stále roste (cena jednosměrných jízdenek podle atraktivity se pohybuje v pásmu 274 Kč až 899 Kč). 

Tímto novým spojem směr Ukrajina tak Regiojet reaguje na vysokou poptávku. Společnost předpokládá vysoký nárůst cest nejen Čechů a Slováků na Ukrajinu, ale také Ukrajinců do Česka, Slovenska a dalších zemí EU poté, co došlo k odstranění vízové povinnosti pro občany Ukrajiny pro vstup do zemí EU.

 

 

 

 

 

Stávající vlaková linka Regiojet na Slovensko: Praha – Brno – Trenčín – Považská Bystrica – Žilina – Ružomberok – Poprad – Prešov – Košice

 

 

                                        Průvodce - Užhorod

 
 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.04.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!