Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Bez jazyků se dnes neobejde nikdo

Cestovatel, en.wikipedia.orgV dnešním propojeném světě, se již téměř nikdo neobejde bez jazykové vybavenosti. Alespoň jeden ze světových jazyků by měl ovládat každý. Nemusí to být na špičkové úrovni, která je vyžadována od překladatelů a tlumočníků, ale alespoň na takové úrovni, aby byl člověk schopen se domluvit a rozumět cizímu textu.

 

 

Cestování jedině s jazyky

Pokud chcete vyrazit na dovolenou do zahraničí a nebudete znát alespoň základy některého světového jazyka, budete si připadat jako nazí v trní. Rozhodně je příjemnější i z hlediska vlastní sebedůvěry, když jste schopni tvořit věty, znáte pokud možno co nejvíce slovíček a k dorozumívání nemusíte používat pouze obligátní ruce a jiné směšné posunky.

Člověk ovšem nepotřebuje znát cizí jazyky pouze kvůli tomu, aby se jednou za rok při cestě do zahraničí necítil trapně. Důležitá je tato dovednost také z hlediska možností uplatnit se na současném pracovním trhu.

 

Vlak, en.wikipedia.org 

Cestování vlakem horskou železnicí v Indii, cestující na mostě Nilgiri mezi Mettupalayam a Ootacamund

 

Lepší pracovní uplatnění

Vzhledem ke stále většímu množství zahraničních firem, které se etablují v ČR, je znalost cizích jazyků nezbytná. Jistě se každý z nás setkal s inzeráty a nabídkami výhodné práce, u které však inzerující společnost vyžaduje kromě jiných kvalifikačních předpokladů také znalost některého cizího jazyka. Kdo tento požadavek nesplňuje, nemá šanci se o takové zaměstnání ucházet. Platí to snad pro všechny obory a všechna odvětví. Mnohé zahraniční firmy vyžadují od svých zaměstnanců znalost svého domovského jazyka nejen kvůli komunikaci, ale i proto, aby se zaměstnanci byli schopni pochopit výrobní postupy a řídící procesy firmy. Znalost cizího jazyku ovšem požadují i tuzemské společnosti, aby mohli své zaměstnance vysílat jednak na montáže svých zařízení do zahraničí, nebo aby se mohli zdokonalovat ve své činnosti na zahraničních stážích.

 

Mapa, en.wikipedia.org 

Mapa světa - vycestujte za lepší prací do zahraničí


Jazyková škola Presto

Pokud nechcete zůstat pozadu a budete chtít na sobě pracovat, máte možnost si vybrat z nabídek jazykových kurzů, nebo se přihlásit do některé z jazykových škol. Doporučit lze jazykovou školu Presto, která díky svým zkušenostem a efektivní výuce cizích jazyků patří k nejkvalitnějším v Praze. Důraz je zde kladen na individuální přístup ke studentům, čímž se dosahuje rychlého pokroku ve výuce. Škola poskytuje jazykové vzdělání jak pro veřejnost, tak pro firmy v různých formách výuky. Jedná se o semestrální kurzy, přípravné kurzy k mezinárodním zkouškám, letní nebo víkendové intenzivní kurzy, oblíbenou výuku přes Skype a další formy. Kromě světových jazyků angličtiny, francouzštiny, němčiny a španělštiny, si můžete vybrat výuku i jiných jazyků, jako například italštiny, ruštiny, japonštiny a dalších. Rovněž cizinci se mohou přihlásit na výuku češtiny. Jazyková škola Praha se nachází v centru Prahy, na adrese Na Příkopě 31.

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.12.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.