Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Česká dovolená v chatě nebo chalupě

Jezero, www.radicestujeme.euSvět je velký, ale je škoda, když kvůli poznávání vzdálených krajin pořádně nevíme, co máme doma. Obzvlášť rodiny s dětmi by do svých dovolenkových plánů měly zařadit také výlety po ČR. Vyzkoušet si život na samotě v chatě nebo chalupě totiž vůbec není na škodu.

Když mluvíme o chalupě, nemáme na mysli žádnou starou roubenku. To, o čem se tu bavíme, jsou rekonstruované domy v klidných lokalitách v jižních Čechách. Jedna se nachází kousek od Lipna, druhá o něco výše mezi Pískem a Táborem.

 

Písek, cs.wikipedia.org Písek, cs.wikipedia.org
Centrum města Písek  Velké náměstí - Písek

 

Tábor, cs.wikipedia.org Tábor, cs.wikipedia.org
Pomník Jana Žižky v Táboře
Husův park - Tábor

 

Zábava u Lipna

Kilometr od Lipna a deset minut cesty od tamního ski areálu se nachází chalupa U Effoucha. Je postavená stranou od ostatních stavení, vybavená sedmi lůžky ve třech ložnicích, kuchyní s vybavením, dvěma koupelnami, obývací místností a venkovním posezením s ohništěm a grilem. Pravý život na samotě tu rozhodně nezažijete, protože nechybí připojení k internetu a televize.

Příležitostí k výletům do přírody je tu ale dost. Děti určitě unavíte u Lipna, kde se vyřádí plaváním, spoustou sportovních aktivit či projížďkou na člunu. Vy si mezitím skočíte třeba na masáž. Vynechat nemůžete ani unikátní Stezku korunami stromů se suchým tobogánem.

 

Zábava v chalupě

Pro domácí pecivály se víc hodí chalupa Hutě blízko Bechyně. Je o dost větší, má šest ložnic, tři koupelny, dvě kuchyně a hlavně nabízí dostatek aktivit pro ty, kteří jsou líní chodit za zábavou nebo na túry. Součástí chalupy je zastřešený venkovní bazén, posezení s krbem a udírnou, stolní tenis, šipky, kuželky, hřiště na volejbal a nohejbal, houpačky, lehátka a pískoviště. Wi-Fi je i tady samozřejmostí.

 

Bechyně, en.wikipedia.org Bechyně, en.wikipedia.org
Bechyňský zámek Masarykovo náměstí

 

Dovolená s partou

Pronájem chaty je dobrá možnost hlavně pro dovolenou s partou či pro více rodin. Obě chalupy jsou pro jednu rodinu dost velké, navíc na samotce si užijete nejvíc legrace s dobrými přáteli. Když se o cenu za pronájem podělíte, vyjde to rozhodně levněji než ubytování v hotelu. V hotelu kromě toho nikdy nebudete mít takové soukromí.

 

Bechyně, cs.wikipedia.orgPřemostění spojující břehy Lužnice, most z roku 1928 se nazývá Bechyňská duha

 

Takže kam se o letošních prázdninách vydáte? Využijete pronájem chaty nebo chalupy nebo budete riskovat problémy s uprchlíky a virem Zika v cizích zemích?

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!