Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Česká dovolená v chatě nebo chalupě

Jezero, www.radicestujeme.euSvět je velký, ale je škoda, když kvůli poznávání vzdálených krajin pořádně nevíme, co máme doma. Obzvlášť rodiny s dětmi by do svých dovolenkových plánů měly zařadit také výlety po ČR. Vyzkoušet si život na samotě v chatě nebo chalupě totiž vůbec není na škodu.

Když mluvíme o chalupě, nemáme na mysli žádnou starou roubenku. To, o čem se tu bavíme, jsou rekonstruované domy v klidných lokalitách v jižních Čechách. Jedna se nachází kousek od Lipna, druhá o něco výše mezi Pískem a Táborem.

 

Písek, cs.wikipedia.org Písek, cs.wikipedia.org
Centrum města Písek  Velké náměstí - Písek

 

Tábor, cs.wikipedia.org Tábor, cs.wikipedia.org
Pomník Jana Žižky v Táboře
Husův park - Tábor

 

Zábava u Lipna

Kilometr od Lipna a deset minut cesty od tamního ski areálu se nachází chalupa U Effoucha. Je postavená stranou od ostatních stavení, vybavená sedmi lůžky ve třech ložnicích, kuchyní s vybavením, dvěma koupelnami, obývací místností a venkovním posezením s ohništěm a grilem. Pravý život na samotě tu rozhodně nezažijete, protože nechybí připojení k internetu a televize.

Příležitostí k výletům do přírody je tu ale dost. Děti určitě unavíte u Lipna, kde se vyřádí plaváním, spoustou sportovních aktivit či projížďkou na člunu. Vy si mezitím skočíte třeba na masáž. Vynechat nemůžete ani unikátní Stezku korunami stromů se suchým tobogánem.

 

Zábava v chalupě

Pro domácí pecivály se víc hodí chalupa Hutě blízko Bechyně. Je o dost větší, má šest ložnic, tři koupelny, dvě kuchyně a hlavně nabízí dostatek aktivit pro ty, kteří jsou líní chodit za zábavou nebo na túry. Součástí chalupy je zastřešený venkovní bazén, posezení s krbem a udírnou, stolní tenis, šipky, kuželky, hřiště na volejbal a nohejbal, houpačky, lehátka a pískoviště. Wi-Fi je i tady samozřejmostí.

 

Bechyně, en.wikipedia.org Bechyně, en.wikipedia.org
Bechyňský zámek Masarykovo náměstí

 

Dovolená s partou

Pronájem chaty je dobrá možnost hlavně pro dovolenou s partou či pro více rodin. Obě chalupy jsou pro jednu rodinu dost velké, navíc na samotce si užijete nejvíc legrace s dobrými přáteli. Když se o cenu za pronájem podělíte, vyjde to rozhodně levněji než ubytování v hotelu. V hotelu kromě toho nikdy nebudete mít takové soukromí.

 

Bechyně, cs.wikipedia.orgPřemostění spojující břehy Lužnice, most z roku 1928 se nazývá Bechyňská duha

 

Takže kam se o letošních prázdninách vydáte? Využijete pronájem chaty nebo chalupy nebo budete riskovat problémy s uprchlíky a virem Zika v cizích zemích?

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.