Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Chytré věci, které oceníte na cestách

Sluneční brýle, opalovací krém, léky, pas, to všechno si určitě sbalit nezapomenete. Protřelí cestovatelé nám prozradili několik dalších nezbytností, na které oni sami nikdy nezapomenou. Do kufru se snadno vejdou a na cestách se budou se hodit i Vám.

Zámeček a jmenovka

Zámeček a jmenovka jsou základní doplňky pro kufr, na které byste rozhodně neměli zapomenout! Cestujete do USA? Pak si rozhodně pořiďte tzv. TSA zámek, který je vybaven speciálním otvorem na klíček. Ostraha na letišti pak v případě potřeby pomocí tohoto klíčku může zkontrolovat zavazadlo, aniž by ho poškodila.

Čtverečkový papír

Ptáte se, k čemu? Při nudě na letišti si na něm zahrajete piškvorky, domorodec Vám na něj nakreslí díky měřítku snadněji mapu, zapíšete si na něj jízdní řády… Zdánlivě obyčejné drobnosti jsou to, co ve vypjatých situacích oceníte nejvíce!

Kopie pasu

Důležitá, ale často podceňovaná rada. Ztráta dokladů je vysoce nepříjemná záležitost, ale s trochou předvídavosti si můžete ušetřit řadu komplikací a zkaženou dovolenou. Kopie pasu, ideálně barevná, Vám usnadní jednání s úřady v případě ztráty cestovního dokumentu.

 

Nafukovací polštářek

Nepodceňujte přípravu na samotnou cestu. Letadlo může mít zpoždění, sedadlo v autobuse nemusí být možné sklopit, … S nafukovacím polštářkem Vás nic nevyvede z míry. Díky němu přečkáte i ty nejnepohodlnější cesty autobusem bez úhony na páteři. Až dorazíte do cíle, stačí ho jen vyfouknout.

Špunty do uší a cestovní páska na oči

Plačící dítě na palubě dokáže znepříjemnit cestu celému letadlu, stejně jako hluční sousedé v hotelu. Zajistěte si klidný spánek a ničím nerušenou cestu. Cestovní páska na oči a špunty do uší v jednom balení – praktická drobnost, kterou oceníte.

Cestovní adaptér

Nabíječku na mobil jste si vzít nezapomněli, ale co naplat, když nelze zasunout do zásuvky, protože není kompatibilní? Pomůže miniadaptér. Vybírat můžete takový, který je vhodný přímo pro vaši cílovou destinaci nebo univerzální, který můžete transformovat podle typu zásuvky kdekoli na světě.

Dezinfekce

Cestovní balení antibakteriálních ubrousků nebo gelu by ve Vašem příručním zavazadle rozhodně nemělo chybět! Do praktické toaletní sady můžete přibalit ještě další hygienické potřeby, které mohou zpříjemnit dlouhou cestu – třeba roztok na čočky nebo krém na ruce.

Taštička na dokumenty

Všechny důležité dokumenty jako pas, řidičský průkaz, letenky nebo vouchery do hotelu budete mít na jednom místě a nebudete je muset hledat po celé kabelce. Cestovní ledvinka Samsonite zajistí, že nic důležitého neztratíte!

Jednodolarovky

V zahraničí je zcela běžné rozdávat spropitné téměř na potkání. Ukažte, že víte, jak to chodí, a vybavte se jednodolarovými bankovkami. Číšník bude usměvavější, Váš pokoj uklizenější a dovolená příjemnější!

Deštník

Praktický skládací deštník přibalte do kufru, který necháte odbavit. Předpověď počasí nemusí vždy vyjít, proto je lepší být vždy připraven na všechno.

Pléd

Při lehkém podvečerním přímořském větříku Vám zahřeje ramena, ochrání i před foukající klimatizací v letadle a na pláži si na něm můžete přečíst knížku. Praktická drobnost, kterou oceníte ve všech koutech světa.

Cestovní nezbytnosti koupíte na http://www.veturo.cz!

Samsonite je světový leader v oblasti cestování už přes sto let. Je vždy první, kdo přináší inovace v cestovních zavazadlech. Vyvíjí nové materiály, které jsou stále lehčí, odolnější a pevnější. Je vysoce kvalitním řešením jak pro občasné cestovatele, tak i zkušené světoběžníky. Zjišťuje potřeby cestovatelů, které poté využívá k inovacím nejen ve funkčních vlastnostech zavazadel. Zavazadla Samsonite Vás také vždy potěší krásným designem.

Vložil/a: Daniel Česák 30.05.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.