Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Co když si cestovní pojistku zapomeneme sjednat?

Hory, en.wikipedia.orgCesta do zahraničí, a to ať už na dovolenou, nebo za poznáním, může být spojena hned s několika povinnostmi. I proto se může snadno stát, že na něco zapomeneme. A to třeba na povinnost sjednat cestovní pojištění do zahraničí. Tedy na pojistku, která je sice dobrovolná, ale rozhodně se jedná o typ ochrany, který je dobré využívat. A to z toho důvodu, že máme jistoty spojené s tím, že řadu věcí nemusíme hradit z vlastní kapsy. Dnes samozřejmě není problém sjednat si cestovní pojištění online, za několik minut. A kde? Na webu Porovnej24.cz. Co když ale zapomeneme nejlevnější cestovní pojištění online sjednat? Zjistěme, co se může stát.

Rázem se ocitáte bez ochrany

Je sice pravdou, že některé zdravotní výdaje může uhradit vaše standardní zdravotní pojištění. To se však týká hlavně ve chvíli, kdy zapomenete sjednat cestovní pojištění do EU. Také pamatujte na to, že rozhodně nemusí být hrazeny všechny typy zdravotního ošetření, a už vůbec ne v plném rozsahu. Hrozí tedy, že můžete vše zaplatit ze svého. A pokud se jedná třeba o zapomenuté cestovní pojištění na hory, mohou se náklady prodražit třeba i o různé transporty a další věci. Mnohdy není nic výjimečného, že jdou škody i do několika milionů korun. A to nejenom v Evropě, protože dnes je dobré sjednat i cestovní pojištění mimo EU.

 

Hory, en.wikipedia.org

 

Jak se zachovat?

V první řadě je dobré zachovat klidnou hlavu a začít celou věc řešit. A jak konkrétně? Ideální je, pokud využijete srovnání cestovního pojištění a onu chybějící ochranu si sjednáte dodatečně. Pokud už jste za hranicemi, je často nutné počítat s rizikem, že ochrana nemusí začít platit hned. Proto je dobré do té doby nijak zvlášť neriskovat a chovat se tak, aby se vám skutečně nic nestalo. A pokud se podíváme i na možnosti pojistky, ty jsou stejné, jako je tomu i u nás. I v zahraničí, třeba v Turecku, není problém sjednat nejlevnější cestovní pojištění.

 

Hory, en.wikipedia.org

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.