Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

ČSA vzrostl zisk, loni přepravily 2,7 milionu cestujících

ČSAČSA stoupl v loňském roce dle neauditovaných výsledků zisk o plných 8 %, a to na celkových 241 milionů korun. Provozní zisk tak činí za rok 2016 hned 285 milionů korun. Společnost o tom informovala prostřednictvím tiskové zprávy.


 

 

Hlavní příčinou takto úspěšného roku je především vyšší obsazenost letadel a současně i zvýšený zájem o leteckou dopravu jako takovou, a to především v Rusku a na Ukrajině. Dalším důvodem bylo i udržení provozních nákladů, které se od loňska nezvýšily.

Jen loni využilo služby ČSA 2,71 milionu cestujících. Na vlastních linkách to bylo 2,26 pasažérů, zbylá část v počtu cca 444 tisíc potom připadá na přepravu osob v rámci letů pro jiné společnosti. Což je v porovnání s předešlým rokem nárůst o 13 %. Dopravce na palubě svých letadel celkem přepravil 8 813 tun zboží a pošty. Jeho flotila nyní čítá 17 letadel. Nejčerstvěji do ní přibyl vrtulový stroj ATR 72.

Průměrná obsazenost letadel se v průběhu loňského roku vyšplhala na 75,4 %, což znamená nárůst o jeden procentní bod. Vytížení letounů se zvýšilo v meziročním srovnání o 10 %. Vzrostl i počet letů, a to o víc než 9 % na celkový počet 30 890. To pro srovnání odpovídá nárůstu kapacity o 3,5 %. Stojí za tím zejména zjednodušení obchodního modelu a orientace na přepravu cestujících do České republiky.

 

ČSA

 

Zisk zřejmě poroste i nadále, nebylo tomu tak ale vždy

Příznivé výsledky přitom společnost ve svém hospodaření zaznamenala teprve v roce 2015, kdy vykazovala zisk 223 milionů korun. Rok předtím, tzn. v roce 2014, ovšem končila se ztrátou 631 milionů korun. V roce 2013 se musela vypořádat se ztrátou dokonce ve výši jedné miliardy.

V letošním roce se sice rovněž očekává zisk, nicméně nižší. Prozatímní předpoklady hovoří o tom, že by se měl dostat na desítky milionů korun. Důvodem je především zvyšování cen paliva, pohyb kurzů eura, dolaru i koruny a svůj vliv nepochybně sehraje i stále narůstající konkurence.

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.03.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.