Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Eurowings vyřazují z flotily poslední letadlo Bombardier a nasazuje výhradně letadla typu Airbus A320

EurowingsEurowings pokračují ve svém rychlém růstu: nejen že do svých řad vítají nová letadla, ale sjednocují svou flotilu na větší letadla typu Airbus A320.

Menší letadla typu Bombardier CRJ-900 jsou tak již od středy (15. února 2017) historií - poslední devadesáti sedačkový Bombardier absolvoval pro Eurowings svůj finální let z Karlsruhe / Baden-Baden do Hamburku.

Bombardier flotila byla v rámci skupiny Lufthansa navržena v souladu s Eurowings historickou pozicí regionální letecké společnosti. Letoun je nabízen ve verzích 200, 700 a 900. Eurowings nasadily v průběhu doby všechny z nich: první Bombardier, nejmenší z nich - typu Bombardier CRJ-200, odstartoval u Eurowings 6. dubna 2001. Historicky měla společnost ve flotile 23 letadel tohoto typu, nejnovější CRJ-200 opustil Eurowings v květnu 2012.

Dále letecká společnost nasadila větší letadla CRJ-700 s kapacitou 70 míst a delší CRJ-900. První let byl uskutečněn 23. dubna 2009. Také v této verzi měly Eurowings ve své flotile 23 letadel. V rámci jednoho z největších, nejvíce konzistentních a nejrychlejších programů výměny flotily všech evropských aerolinií byly během několika měsíců nahrazeny dvaceti třemi téměř dvakrát tak velkými Airbusy A320. Souběžně s tím bylo zajištěno odpovídající přeškolení pilotů a palubních průvodčí.

 

Eurowings

 

Celý projekt je nyní dokončen: Po 560 400 nalétaných hodinách bez nehod nejsou nyní Bombardiery společností Eurowings již aktivně užívány a technici nyní připravují poslední tři letouny pro použití s ​​jiným dopravcem.

Letadla typu Bombardier mají čtyři sedačky v každé řadě a jsou charakteristické úzkou prostřední uličkou. Ta bývá důvodem výhrad větších cestujících. Díky nasazení letadel typu Airbus A320 může kvalitní nízkonákladová letecká společnost nabídnout svým cestujícím maximální pohodlí.

 

Letenky

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.