Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Germanwings vítězem testu v leteckém atlase

germanwingsNízkonákladová letecká společnost Germanwings obsadila první místo v aktuálním průzkumu cestovacího klubu Mobil in Deutschland. Ten porovnával vybrané letecké dopravce podle kritérií týkajících se  mj. transparentnosti ceny, služeb zákazníkům, spolehlivosti či pohodlí na palubě.

 

 

Podle výsledků se stala společnost Germanwings s 55 body absolutním vítězem testu. Zvlášť dobře byla oceněna v následujících kategoriích: cena, vzdálenost mezi sedadly, dochvilnost a věrnostní program. Také v kvalitě fungování rezervací dosáhly Germanwings nejvyššího počtu bodů. Druhé místo obsadily s malým odstupem aerolinky se ziskem 50-ti bodů, na třetí místo stačilo 43 bodů.

Letecké společnosti získávaly body v celkem čtrnácti kategoriích. Pro hodnocení bylo například důležité, nakolik se liší konečná cena rezervace včetně daní, poplatků a ceny za zavazadlo od té inzerované, nebo jestli společnost poskytuje slevy na dítě. K tomu bylo přezkoumáno a hodnoceno také stáří letového parku, dochvilnost a bonusy pro věrné zákazníky. Účastníci testu mohli v každé kategorii získat maximálně 4 body. Výjimku tvořila pouze kategorie „cena při testovací rezervaci“, kde bylo možno dosáhnout až čtyřnásobku.

Podle slov organizátorů je nutné provádět podobná srovnání, neboť reálná cena letenky je často výrazně odlišná od té inzerované ceny. „Je zde žádoucí vyšší míra transparentnosti, jak ostatně vyžadují nařízení EU. Že to jde férově a transparentně dokázal právě vítěz našeho testu – společnost Germanwings.“

zdroj: Tisková zpráva -Germanwings,Kolín nad Rýnem/Mnichov/Praha, 29. července 2010

Flugatlas

Germanwings – přední německá nízkonákladová letecká společnost pro Evropu

Gemanwings je dceřinou společností Lufthansa Group a jednou z nejúspěšnějších nízkonákladových leteckých společností v Evropě. Během roku 2009 za velmi příznivé ceny přepravila téměř 8 milionů cestujících. Momentálně spojují Germanwings na sedm desítek evropských destinací. Základny letecké společnost jsou strategicky rozmístěny na šesti významných německých letištích – Kolín nad Rýnem/Bonn, Stuttgart, Berlín Schönefeld, Hamburk, Dortmund a Hannover. Společnost Germanwings disponuje moderní leteckou flotilou, která se sestává ze 30 strojů typu Airbus A319.

V rámci České Republiky Germanwings létají z Prahy do Kolína nad Rýnem/Bonnu a zpět sedm dní v týdnu.

Flugatlas-Test

Vložil/a: Daniel Česák 29.07.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.