Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Plánování letů bude jednoduší. Google uvedl do provozu nový vyhledávač letenek

Google nakročil na náš český trh s vyhledáváním a prodejem letenek. Nový vyhledávač (lokalizovaný do češtiny) na rozdíl od ostatních prodejců letenek (Kiwi.com, Královna.cz, Letuška.cz, Pelikán.cz) přesměrovává zákazníky přímo na webové stránky leteckých společností aniž by navýšil cenu o provizi.

Služba nabízí také kromě vyhledávání letů několik dodatečných informací u každého letu jako jsou např. možnost wifi, průměrné místo pro nohy, sedadlo s/bez el. zásuvky.

 

Není pro vás důležité kam přesně poletíte, ale spíš cena? V tomto případě si vyberte lety podle interaktivní cenové mapy.

 

Jako užitečný doplněk vám systém ukáže široké možnosti ubytování do oblasti, kam směřujete (seřazené podle hvězdiček).

 

Vyhledávač pracuje jako cenový schromažďovač dat. Aerolinky platí Googlu za to, že ve srovnávači jsou.

Cestující se po prokliknutí vybraného letu dostanou přímo na web aerolinky, kde letenku zakoupí za stejnou cenu jako kdyby nakoupili přímo u ní (bez prostředníka).

 

       Adresa: www.google.cz/flights/

Tento vyhledávač letenek se též zobrazí na první stránce vyhledávání v případě, že napíšete do Googlu slovo "letenky".

 

Další služba jako bonus. Průvodce destinacemi...

Podle statistik Google vzrostl za minulý rok počet dotazů z mobilů týkajících se cestování o 50 %. Cestovatele tak jistě potěší lokalizace do češtiny u služby průvodce destinacemi, která zahrnuje více než 2 000 nejoblíbenějších míst.

 

 

Americký gigant Google nyní nabízí v češtině přes 140 služeb a chystá další. Např. lokalizuje do češtiny aplikaci Google Trips určenou k plánování výletů. V ČR Googlu zdatně konkuruje lokální společnost Seznam.cz.

 

Zdroj: ČTK

 

Podobné články:

Přehled domácích a zahraničních nejpoužívanějších vyhledávačů letů

Letenky na českém Kiwi.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.