Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Investoři věří vyhledávači levných letenek Skypickeru

letadlo, en.wikipedia.orgZnáte někoho, kdo by někdy řekl, že by byl radši, kdyby nikdy necestoval? Určitě ne. Všichni bychom rádi poznávali nové kraje, kultury, jazyky, přírodu a památky. Svět je jako kniha, a když necestujete, přečtete jen jednu stránku. Jen kdyby to cestování nebylo tak drahé...

Přesně na tento háček se zaměřil český startup Skypicker. Jeho zakladatel Oliver Dlouhý také rád cestuje, a protože mu vadilo, že se všechny vyhledávače letenek soustředí na velké drahé společnosti, rozhodl se vytvořit si vlastní službu. Vznikl Skypicker, který vyhledává výhradně letenky levných evropských společností (Ryanair, Wizzair nebo EasyJet). Výsledkem je, že může každý cestovat po Evropě za pár tisíc. Lednová letenka z Prahy do Osla vás například vyjde na 625 Kč.

letadlo, en.wikipedia.org letadlo, en.wikipedia.org Letadlo, en.wikipedia.org
     

Cestování má potenciál

Jak už jste možná slyšeli, největší úspěch mají v podnikání nápady založené na vlastních potřebách. Po celém světě je mnoho takových lidí jako Oliver Dlouhý, kteří chtějí cestovat levně. A tak startup jenom roste. V říjnu se objevily zprávy, že oproti minulému roku mají vzrůst tržeb o neuvěřitelných 2093 %.

Líbí se to také investorům. Vůbec prvním investorem Skypickeru je Jiří Hlavenka, zakladatel nakladatelství Computer Press. Hlavenka stál u zrodu českého internetu, zakládal první internetový obchod Vltava.cz a v současné době investuje do několika projektů. Skypicker má veškerou jeho důvěru, očividně si také on uvědomuje potenciál společnosti, která má co do činění s levným cestováním.

Jsou digitální technologie sluhou nebo pomocníkem?

O svých pocitech ze Skypickeru se Hlavenka rozpovídal na konferenci Motiv P Strategické myšlení. Prozradil, že na něj především dobře působí osobnost zakladatele firmy. Podnikatelský plán Skypickeru se mu zrovna dvakrát nepozdával, považoval ho za trochu šílený, ale zakladateli věřil. Tak to zkusil a vyplatilo se. Investici do Skypickeru řadí vůbec k nejlepším ve svém životě.

Co si myslí o digitalizaci a jaké počítačové programy považuje ve firmě za klíčové, si můžete poslechnout v natočeném rozhovoru z konference o strategickém myšlení.

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.12.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.