Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Letecká společnost Qantas vytvořila rychlostní rekord při letu z Austrálie do Británie

Australská aerolinka Qantas zdolala rychlostní rekord na lince z Perthu do Londýna Heathrow. Trasu o délce cca 14 484 km zvládl letoun tohoto dopravce překonat za 16,5 hodiny, což je o hodinu rychleji, než je obvyklé. A to navzdory proudění větru na trase.

Let byl dokonce tak rychlý, že posádka byla upozorněna na skutečnost, že možná přiletí moc brzy. Na Mezinárodním letišti Heathrow v Londýně se totiž nesmí odlétat a přistávat do 4:30 hodin tamního času z důvodu dodržování nočního klidu. Boeing 787 Dreamliner přistál ve 4:36, tedy jen šest minut poté, co omezení přestalo platit.

O nový rekord se jedná i z důvodu, že zcela poprvé byla cesta z Perthu do Londýna rychlejší než opačně, a to navzdory silnému větru. Vítr je totiž jednou z největších překážek, se kterou se musí posádka na trase poradit. Je to nejtěžší trasa, na které dnes Qantas operuje, a to z důvodu složitosti vzdušného prostoru, v němž se potýká s mnoha záludnostmi.

 

 

Boeing 787 Dreamliner disponuje ovšem ve srovnání s ostatnímy modely spoustu výhod, včetně nizkého hluku v kabině, větších oken nebo lepší technologie snižující turbulence. To vše přispívá k tomu, že se dokáže s náročností trasy poradit lépe než jiné typy letounů.

 

 

Linka mezi australským Perthem a Londýnem byla spuštěna tento rok v dubnu. Do budoucna by Qantas chtěl přispět k rekordům na poli dálkových letů, od roku 2022 by totiž měla provoz zahájit linka na trase Sydney - Londýn, která bude dlouhá přes 17 tis. kilometrů.

 

 

Aktuální prvenství drží aerolinka Qatar Airways s linkou směřující do Dauhá v Kataru z novozélandského Aucklandu o délce letu zhruba 14,5 tis. kilometrů. Na podzim tento rekord ovšem pokoří společnost Singapore Airlines s linkou na trase Singapur - New York, která bude dlouhá kolem 16,7 tis. kilometrů a pasažéři ve vzduchu stráví necelých 19 hodin.

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.06.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!