Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Letecká společnost Qantas vytvořila rychlostní rekord při letu z Austrálie do Británie

Australská aerolinka Qantas zdolala rychlostní rekord na lince z Perthu do Londýna Heathrow. Trasu o délce cca 14 484 km zvládl letoun tohoto dopravce překonat za 16,5 hodiny, což je o hodinu rychleji, než je obvyklé. A to navzdory proudění větru na trase.

Let byl dokonce tak rychlý, že posádka byla upozorněna na skutečnost, že možná přiletí moc brzy. Na Mezinárodním letišti Heathrow v Londýně se totiž nesmí odlétat a přistávat do 4:30 hodin tamního času z důvodu dodržování nočního klidu. Boeing 787 Dreamliner přistál ve 4:36, tedy jen šest minut poté, co omezení přestalo platit.

O nový rekord se jedná i z důvodu, že zcela poprvé byla cesta z Perthu do Londýna rychlejší než opačně, a to navzdory silnému větru. Vítr je totiž jednou z největších překážek, se kterou se musí posádka na trase poradit. Je to nejtěžší trasa, na které dnes Qantas operuje, a to z důvodu složitosti vzdušného prostoru, v němž se potýká s mnoha záludnostmi.

 

 

Boeing 787 Dreamliner disponuje ovšem ve srovnání s ostatnímy modely spoustu výhod, včetně nizkého hluku v kabině, větších oken nebo lepší technologie snižující turbulence. To vše přispívá k tomu, že se dokáže s náročností trasy poradit lépe než jiné typy letounů.

 

 

Linka mezi australským Perthem a Londýnem byla spuštěna tento rok v dubnu. Do budoucna by Qantas chtěl přispět k rekordům na poli dálkových letů, od roku 2022 by totiž měla provoz zahájit linka na trase Sydney - Londýn, která bude dlouhá přes 17 tis. kilometrů.

 

 

Aktuální prvenství drží aerolinka Qatar Airways s linkou směřující do Dauhá v Kataru z novozélandského Aucklandu o délce letu zhruba 14,5 tis. kilometrů. Na podzim tento rekord ovšem pokoří společnost Singapore Airlines s linkou na trase Singapur - New York, která bude dlouhá kolem 16,7 tis. kilometrů a pasažéři ve vzduchu stráví necelých 19 hodin.

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.06.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!