Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Letiště Londýn Stansted se spojuje s Kiwi.com. Společně vyvíjejí systém pro zjednodušení letecké přepravy s přestupy

Česká společnost Kiwi.com, která se zaměřuje na vyhledávání a prodej letenek do celého světa, a London Stansted Airport, nejrychleji rostoucí letiště ve Velké Británii, oznámili strategické partnerství. Jeho cílem jsou inovace a zjednodušení letecké přepravy s přestupy, tedy bez opakovaných check-inů, přestupních terminálů či nutnosti opakovaného odbavení zavazadel pro navazující lety. Letiště Stansted aktuálně investuje do své modernizace 600 milionů liber.

 

 

V současné době více než 40 % cestujících z celého světa obchází tradiční rezervační postupy a vytváří si vlastní trasy s mezipřistáními a transfery. V souladu s filozofií "Virtual Interline", tedy virtuálního propojování (vzájemně nespolupracujících) aerolinek jim Kiwi.com a Stansted  tyto kroky zjednoduší.

 

Spolupráce a iniciativa druhého nejvytíženějšího londýnského letiště a Kiwi.com nesoucí název "Virtual Interline" je prvním svého druhu a má za cíl cestujícím všech klasických i nízkonákladových leteckých společností poskytovat rychlé, pohodlné a bezproblémové přestupy na stanstedském letišti.

 

Cestující přestupující na Stanstedu budou celý proces přestupu absolvovat mnohem jednodušeji a rychleji, vyhnou se tak mimo jiné i nekomfortnímu a opakovanému check-inu nespolupracujících leteckých přepravců. Aerolinkám létajícím na stanstedské letiště se tak vyřeší problémy spojené s komplexním propojováním a integrací rezervačních systémů jak klasických, tak nízkonákladových přepravců.  Zákazníci ze 185 zemí světa teď mohou díky algoritmům, strojovému učení a zákaznickým datům Kiwi.com využít více než 2500 unikátních letových kombinací klasických i nízkonákladových aerolinek využívajících právě toto letiště.

 

„Jsme rádi, že můžeme díky partnerství s letištěm Stansted poskytnout novou službu, která usnadní cestu jak pasažérům, tak aerolinkám, které Stansted využívají. Růst našeho modelu Virtual Interline umožní bezproblémové cestování i na globální úrovni,“ řekl Zdeněk Komenda, ředitel divize Business Development společnosti Kiwi.com.

 

„Aktuálně naše služby využívá nejvíce cestujících v historii, létáme do více než 200 destinací po celém světě a jako nejrychleji rostoucí londýnské letiště očekáváme, že bude tento trend pokračovat. I to je důvod, proč investujeme 600 milionů liber do modernizace. Současně jsme již zažádali o povolení k navýšení celkového počtu odbavených cestujících na 43 milionů ročně,“ řekl Aboudy Nassat, Chief Commercial Officer letiště Londýn Stansted. „Spolupráce s partnery jako je Kiwi.com pro nás představuje možnost, jak i nadále přinášet revoluční produkty jako právě „Virtual Interline“, který je win-win situací jak pro cestující, tak pro letecké společnosti,“ dodal.

  

O společnosti Kiwi.com

Společnost Kiwi.com byla založena jako start-up čtyřiadvacetiletým Oliverem Dlouhým a Jozefem Képesim v Brně v roce 2012. Kiwi.com díky svému algoritmu, tzv. virtuálnímu propojování (virtual interlining), který se zaměřuje na kombinace letů nespolupracujících aerolinek, vyhledává a sestavuje unikátní letecká spojení a cenové nabídky letenek. Společnost také nabízí záruku navazujících spojení, tzv. Kiwi.com Guarantee. První letenky společnost prodala v březnu 2013 v desítkách kusů, zatímco dnes její měsíční obrat dosahuje více než 1,5 miliardy Kč při průměrných 8 000 objednávkách denně. Kiwi.com dnes má globálně více než 1 700 zaměstnanců. Společnost se stala nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě za rok 2017, když zvítězila v Deloitte Technology Fast 50. V hodnocení Deloitte Technology Fast 500 EMEA Kiwi.com obsadila v konkurenci 500 firem 7. místo. Za poslední 4 roky její tržby vzrostly o 7 165 % na více než 8,5 miliardy korun (332 milionů eur) v roce 2016. Do první desítky pro Evropu, Blízký východ a Afriku se přitom žádná česká firma ještě nikdy neprobojovala. Společnost Kiwi.com dnes zpracovává na 50 milionů vyhledávání denně a nabízí více než 225 tisíc aktualizovaných cen za minutu, svým uživatelům zároveň zprostředkovává nejlepší nabídky prostřednictvím notifikací a upozornění na cenu.

 

O letišti London Stansted Airport

London Stansted Airport je třetím největším letištěm v Londýně a čtvrtým ve Spojeném království. Zajišťuje služby pro více než 27 milionů pasažérů ročně.  Je v pozici marker leadera pro lety na krátké vzdálenosti napříč Evropou a poskytuje se svými 190 destinacemi a 38 zeměmi nejvíce spojení na světě (kromě Mnichova).  S kapacitou pro 43 milionů pasažérů ročně má navíc Stansted více možností pro uvedení dalších inovací a služeb. Kromě toho letiště těží z blízkosti hlavních komunikací M11 a A120a přímých vlaků do Londýna a Cambridge. Stansted je ve Spojeném království klíčovým letištěm, 50 procent pasažérů jezdí z/na letiště veřejnou dopravou.Letiště Stansted bylo jmenováno „International trade Champion“ na Business Weekly awards v březnu 2018.

 

 

   

Na fotografii jsou (zleva): Patrick Zeuner - Head of Airport Partnerships Kiwi.com, Aboudy Nasser - Chief Commerial Officer London Stansted Airport, Zdeněk Komenda - Chief Business Development Officer Kiwi.com, Tomáš Dostál - Airport Partnerships Manager Kiwi.com.

     

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!