Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Letiště Londýn Stansted se spojuje s Kiwi.com. Společně vyvíjejí systém pro zjednodušení letecké přepravy s přestupy

Česká společnost Kiwi.com, která se zaměřuje na vyhledávání a prodej letenek do celého světa, a London Stansted Airport, nejrychleji rostoucí letiště ve Velké Británii, oznámili strategické partnerství. Jeho cílem jsou inovace a zjednodušení letecké přepravy s přestupy, tedy bez opakovaných check-inů, přestupních terminálů či nutnosti opakovaného odbavení zavazadel pro navazující lety. Letiště Stansted aktuálně investuje do své modernizace 600 milionů liber.

 

 

V současné době více než 40 % cestujících z celého světa obchází tradiční rezervační postupy a vytváří si vlastní trasy s mezipřistáními a transfery. V souladu s filozofií "Virtual Interline", tedy virtuálního propojování (vzájemně nespolupracujících) aerolinek jim Kiwi.com a Stansted  tyto kroky zjednoduší.

 

Spolupráce a iniciativa druhého nejvytíženějšího londýnského letiště a Kiwi.com nesoucí název "Virtual Interline" je prvním svého druhu a má za cíl cestujícím všech klasických i nízkonákladových leteckých společností poskytovat rychlé, pohodlné a bezproblémové přestupy na stanstedském letišti.

 

Cestující přestupující na Stanstedu budou celý proces přestupu absolvovat mnohem jednodušeji a rychleji, vyhnou se tak mimo jiné i nekomfortnímu a opakovanému check-inu nespolupracujících leteckých přepravců. Aerolinkám létajícím na stanstedské letiště se tak vyřeší problémy spojené s komplexním propojováním a integrací rezervačních systémů jak klasických, tak nízkonákladových přepravců.  Zákazníci ze 185 zemí světa teď mohou díky algoritmům, strojovému učení a zákaznickým datům Kiwi.com využít více než 2500 unikátních letových kombinací klasických i nízkonákladových aerolinek využívajících právě toto letiště.

 

„Jsme rádi, že můžeme díky partnerství s letištěm Stansted poskytnout novou službu, která usnadní cestu jak pasažérům, tak aerolinkám, které Stansted využívají. Růst našeho modelu Virtual Interline umožní bezproblémové cestování i na globální úrovni,“ řekl Zdeněk Komenda, ředitel divize Business Development společnosti Kiwi.com.

 

„Aktuálně naše služby využívá nejvíce cestujících v historii, létáme do více než 200 destinací po celém světě a jako nejrychleji rostoucí londýnské letiště očekáváme, že bude tento trend pokračovat. I to je důvod, proč investujeme 600 milionů liber do modernizace. Současně jsme již zažádali o povolení k navýšení celkového počtu odbavených cestujících na 43 milionů ročně,“ řekl Aboudy Nassat, Chief Commercial Officer letiště Londýn Stansted. „Spolupráce s partnery jako je Kiwi.com pro nás představuje možnost, jak i nadále přinášet revoluční produkty jako právě „Virtual Interline“, který je win-win situací jak pro cestující, tak pro letecké společnosti,“ dodal.

  

O společnosti Kiwi.com

Společnost Kiwi.com byla založena jako start-up čtyřiadvacetiletým Oliverem Dlouhým a Jozefem Képesim v Brně v roce 2012. Kiwi.com díky svému algoritmu, tzv. virtuálnímu propojování (virtual interlining), který se zaměřuje na kombinace letů nespolupracujících aerolinek, vyhledává a sestavuje unikátní letecká spojení a cenové nabídky letenek. Společnost také nabízí záruku navazujících spojení, tzv. Kiwi.com Guarantee. První letenky společnost prodala v březnu 2013 v desítkách kusů, zatímco dnes její měsíční obrat dosahuje více než 1,5 miliardy Kč při průměrných 8 000 objednávkách denně. Kiwi.com dnes má globálně více než 1 700 zaměstnanců. Společnost se stala nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě za rok 2017, když zvítězila v Deloitte Technology Fast 50. V hodnocení Deloitte Technology Fast 500 EMEA Kiwi.com obsadila v konkurenci 500 firem 7. místo. Za poslední 4 roky její tržby vzrostly o 7 165 % na více než 8,5 miliardy korun (332 milionů eur) v roce 2016. Do první desítky pro Evropu, Blízký východ a Afriku se přitom žádná česká firma ještě nikdy neprobojovala. Společnost Kiwi.com dnes zpracovává na 50 milionů vyhledávání denně a nabízí více než 225 tisíc aktualizovaných cen za minutu, svým uživatelům zároveň zprostředkovává nejlepší nabídky prostřednictvím notifikací a upozornění na cenu.

 

O letišti London Stansted Airport

London Stansted Airport je třetím největším letištěm v Londýně a čtvrtým ve Spojeném království. Zajišťuje služby pro více než 27 milionů pasažérů ročně.  Je v pozici marker leadera pro lety na krátké vzdálenosti napříč Evropou a poskytuje se svými 190 destinacemi a 38 zeměmi nejvíce spojení na světě (kromě Mnichova).  S kapacitou pro 43 milionů pasažérů ročně má navíc Stansted více možností pro uvedení dalších inovací a služeb. Kromě toho letiště těží z blízkosti hlavních komunikací M11 a A120a přímých vlaků do Londýna a Cambridge. Stansted je ve Spojeném království klíčovým letištěm, 50 procent pasažérů jezdí z/na letiště veřejnou dopravou.Letiště Stansted bylo jmenováno „International trade Champion“ na Business Weekly awards v březnu 2018.

 

 

   

Na fotografii jsou (zleva): Patrick Zeuner - Head of Airport Partnerships Kiwi.com, Aboudy Nasser - Chief Commerial Officer London Stansted Airport, Zdeněk Komenda - Chief Business Development Officer Kiwi.com, Tomáš Dostál - Airport Partnerships Manager Kiwi.com.

     

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!