Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Lyžaři: Nezapomeň na helmu a brýle!

Zima, en.wikipedia.orgUž se nemůžete dočkat, až se poprvé postavíte na vrchol kopce, pokocháte se výhledem do údolí, poprvé se zhoupnete v kolenou a zamíříte dolů po čerstvě upravené sjezdovce? Už máte připravené lyže a koupeno funkční oblečení? A nechybí vám náhodou něco? Jak jste na tom s doplňky? Máte správně vybranou helmu a brýle? Právě na nich záleží! Jsou to ochranné doplňky, které vám mohou zachránit život. Máme pro vás rady, jak vybrat správně.

Helma musí dokonale padnout

Možná si říkáte, že nosit helmu je zbytečnost. Stačí jeden příklad – jedete, před vámi je ledová plotna, hrany vám podjedou, padáte na záda a na hlavu. Pokud nemáte helmu, koledujete si o vážné zranění. Její význam nepodceňujte! Aby přilby na lyže plnily svůj účel, je třeba si umět s jejich výběrem poradit. Nejdůležitější je, aby vám helma dokonale seděla na hlavě. Při záklonu ani předklonu nesmí mít tendenci padat, a to i bez zapnutého pásku. Nesmí vám být volná, ani by neměla tlačit. V ideálním případě by měla mít odvětrávací otvory. Vybírejte vždy modely určené pro vás – tj. dámské, pánské či dětské.

Přilba Přilba Přilba Přilba
       

Brýle musí spolupracovat

Brýle na lyže musí být doplňkem lyžařské přilby. Ochrání před ostrými slunečními paprsky, větrem i před sněhem. Je vhodné, pokud má helma na zadní části sponu na jejich připnutí. U brýlí je důležitá velikost, nesmí tlačit. Pozor si dejte na zorník – musí odpovídat podmínkám, ve kterých budete brýle používat. Některé brýle mají zorník zbarvený dožluta, jiné klasický tmavý, existují i brýle se zrcadlovým zorníkem. Pozor je třeba dát i na odvětrávání, brýle by se v žádném případě neměly mlžit!

Zima, en.wikipedia.org

Nová kolekce 2016

Máte rádi kvalitu a záleží vám na stylu? Zajímat by vás měla nová kolekce lyžařských brýlí a přileb od Atomic pro rok 2016. Překvapuje moderním provedením a pestrostí motivů. Najdete ji v nabídce na e-shopu Bikeparkmost.cz.

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.12.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.