Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Na jak dlouho se dnes můžeme pojistit?

Pojištění, www.radicestujeme.euKdy si nejčastěji sjednáváme cestovní pojištění? Samozřejmě je tomu ve chvíli, kdy se rozhodneme vyrazit na dovolenou. Nemusí to být nutně jediná situace, jelikož stejně tak se lze pojistit v případě pracovní či studijní cesty, nebo poznávacího zájezdu. Podívejme se proto na možnosti spojené s tím, na jak dlouho dnes můžeme cestovní pojištění do zahraničí uzavřít.

Nejoblíbenější je krátkodobá pojistka

Ta může být v délce několika dní, stejně jako několika týdnů, ale také měsíců. Jedná se o pojištění, které sjednáváme nejčastěji ve spojená s našimi turistickými, nebo krátkodobými studijními cestami. U této pojistky samozřejmě není problémem uzavřít jak cestovní pojištění do EU, tak i cestovní pojištění mimo EU. Záleží tak jenom na konkrétní zemi, kam se chystáme. A příklad jedné oblíbené? Dřeva letní destinace Bulharsko.

Zaujme i střednědobá pojistka

Traveller, en.wikipedia.orgTa začíná na délce několika měsíců. Je oblíbená třeba u těch, kteří do zahraničí míří na delší výměnné pobyty, stejně jako je oblíbená i u těch, kteří se míří třeba i za sezonní prací. Vzhledem k délce pojistky můžeme říci, že s ohledem na cenu za jeden den vychází výhodněji, než předchozí možnost. Není tedy nic složitého sjednat si nejlevnější cestovní pojištění na trhu. K tomu dopomohou srovnávače. Jedním z takových je i Porovnej24.cz, který nadchne svou rychlostí a také celkovou jednoduchostí.

Třetí variantou je dlouhodobá pojistka

Ta už se vztahuje na období, které se blíží době jednoho roku. Právě tato doba je tou nejdelší možnou, na kterou lze pojistku sjednat. I zde je samozřejmě možné využít srovnání cestovního pojištění. Cenově daná varianta vychází s ohledem na jednodenní částku nejvýhodněji. A pro koho je tato varianta vhodná? Pro každého, kdo chce v zahraničí pobývat skutečně dlouhodobě, ale přitom chce být stále občanem České republiky. A to ať už je daný pobyt spojený se soukromými, stejně jako třeba s pracovními důvody.

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.