Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Nejoblíbenější destinací je pro Čechy znovu Chorvatsko

ChorvatskoChybí nám moře a v létě si to hojně vynahrazujeme. Suverénně nejoblíbenější prázdninovou destinací se pro Čechy opět stalo za rok 2016 Chorvatsko.

 

 

 

 

Do kterých destinací jezdíme

Dovolenou si sem vyrazilo užít konkrétně 828 000 Čechů. Na čelní příčku žebříčků oblíbenosti se tato lokalita vrátila po roční pauze. Meziročně tak došlo k nárůstu o celých 14 %.

Hůř si naproti tomu vedlo sousední Slovensko. Sem vyrazilo 555 000 turistů, což představuje o třetinu menší zájem. Slovensko totiž bylo zemí, která kralovala žebříčku v předešlém roce. Dá se očekával, že tyto dvě země spolu v oblibě mezi turisty budou neustále soupeřit.

Na delší pobyt se v loňském roce vypravilo do zahraničí 4,28 milionu Čechů. V meziročním srovnání je to o 1,6 % víc. Celkem 3,88 milionu cest, což představuje většinu realizovaných, bylo po Evropě, takže jsme neměli potřebu cestovat příliš daleko.

Mimo Chorvatska a Slovenska jsme si to zvláště oblíbili v Itálii. Ta se dostala s 552 000 návštěvníky na příčku třetí.

Sousední státy zabodovaly ještě podruhé. Často vyrážíme nejen na Slovensko, ale také do Rakouska. Zavítalo sem hned 373 000 lidí.

Další mezi českými turisty populární lokalitou se pak stalo Řecko. Do něho přijelo hned 265 000 osob.

Kdo chce ušetřit, ten má jasno, balí kufry a vyráží do Bulharska. Tomuto prázdninovému cíli se předpovídá doslova hvězdná budoucnost zejména u nižších cenových hladin. I když podle statistik jsme poprvé po třech letech přestali šetřit a průměrné výdaje na jednu cestu se zvedly na 13 627 Kč na osobu a pobyt. Dopřáli jsme si také delší dovolenou, doba přenocování se totiž zvýšila na průměrně 8,2 dne, předloni to přitom bylo jen 7,7 dne.

 

Kam se bude jezdit v příštích letech

Tak jednoduché to vzhledem k silnému vlivu politické situace pravděpodobně nebude s Tureckem. Je tak velmi složité předvídat, jestli se sem turisté opět v následujících letech „naučí” jezdit. Naproti tomu zvlášť dobře si podle dosavadních odhadů povedou i méně tradiční destinace, jimiž jsou Skandinávie a Island. Důvodem je především zavedení nových leteckých linek do těchto zemí.

 

Cestujeme i služebně

Nejezdíme jenom za odpočinkem, ale i za prací. Na služební cestu loni vyjelo 475 000 lidí, což činí meziroční nárůst o 15 %. Cílem více než čtvrtiny z nich se stalo Německo.

Zdroj: čtk

 


Vložil/a: Daniel Česák 04.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.