Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Německo zavede tři sazby daně pro leteckou dopravu

Ilustrační fotoNěmecká vláda trvá na tom, že zavede daň pro cestující letadlem. Každá letenka bude zatížena daní a z větší části tyto náklady ponesou cestující. Původní plán byl upraven, nyní německá vláda předpokládá zavedení tří sazeb daně - 9 € za lety na krátkou vzdálenost, střední vzdálenost bude zdaněna ve výši 25 €. A ty nejdelší vzdálenosti budou daněny sazbou 40 €. Při současném kurzu to je cca. 1 020,- Kč.

Toto je nemilá zpráva, která v konečném důsledku může mít vliv nejen na ceny letenek v Německu, nýbrž i v jiných státech Evropské unie. Německo totiž nabádá i ostatní země EU k zavedení podobné daně. (Pokud by podobnou daň ostatní země - zvláště ty okolní - nezavedly, dá se očekávat, že část cestujících bude využívat letiště mimo území Německa. Zvláště ty, které budou relativně dobře němcům dostupné. A to by si německá vláda určitě nepřála).

Daň bude vyžadována už v roce 2011. V dnešní době letenka například z Frankfurtu do Maroka se společnosti Ryanair se často pohybuje okolo 1 400,- Kč vč. tax, směr tam i zpět. V roce 2011 cena bude zřejmě o několik set korun vyšší.

Sbíráme pro vás akční letenky nejen do Maroka. Registrujte se zdarma, a budeme vás pravidelně informovat o nejlevnějších letenkách na českém a slovenském trhu.

Vložil/a: Daniel Česák 23.07.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.