Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Německo zavede tři sazby daně pro leteckou dopravu

Ilustrační fotoNěmecká vláda trvá na tom, že zavede daň pro cestující letadlem. Každá letenka bude zatížena daní a z větší části tyto náklady ponesou cestující. Původní plán byl upraven, nyní německá vláda předpokládá zavedení tří sazeb daně - 9 € za lety na krátkou vzdálenost, střední vzdálenost bude zdaněna ve výši 25 €. A ty nejdelší vzdálenosti budou daněny sazbou 40 €. Při současném kurzu to je cca. 1 020,- Kč.

Toto je nemilá zpráva, která v konečném důsledku může mít vliv nejen na ceny letenek v Německu, nýbrž i v jiných státech Evropské unie. Německo totiž nabádá i ostatní země EU k zavedení podobné daně. (Pokud by podobnou daň ostatní země - zvláště ty okolní - nezavedly, dá se očekávat, že část cestujících bude využívat letiště mimo území Německa. Zvláště ty, které budou relativně dobře němcům dostupné. A to by si německá vláda určitě nepřála).

Daň bude vyžadována už v roce 2011. V dnešní době letenka například z Frankfurtu do Maroka se společnosti Ryanair se často pohybuje okolo 1 400,- Kč vč. tax, směr tam i zpět. V roce 2011 cena bude zřejmě o několik set korun vyšší.

Sbíráme pro vás akční letenky nejen do Maroka. Registrujte se zdarma, a budeme vás pravidelně informovat o nejlevnějších letenkách na českém a slovenském trhu.

Vložil/a: Daniel Česák 23.07.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!