Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Ostrava je město mnoha tváří. Památky, lukrativní ubytování a nezapomenutelná noc na Stodolní

Ostrava, cs.wikipedia.orgSpousta příznivců cestování směřuje své kroky za hranice České republiky, ale já vystupuji z davu. Brouzdám křížem krážem po naší republice, která skrývá historické skvosty i člověkem nedotčená místa v přírodě. Ačkoliv preferuji vesnice a jejich malebné okolí, mé cestovatelské vášně jsou otevřené také tamním velkoměstům. Rozhodl jsem se poctít svou návštěvou Ostravu, o které se mluví jako o nezajímavém městě plném smogu. Nicméně jsem zcela jiného názoru.

Přestože všudypřítomný smog kazí charakter severomoravské metropole, nenechal jsem se průmyslovým neduhem odradit. Vyhradil jsem si čtyři dny na poznání města a jeho okolí. Rezervoval jsem si ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu Jan Maria, který se nachází v příjemné a klidné části.

Lukrativní ubytování jako sladký začátek

Ostrava, cs.wikipedia.orgPocházím z Kladna, tudíž cesta do cílového bodu trvala přes čtyři hodiny. Po bezproblémové cestě jsem se ubytoval v hotelu Jan Maria, kde se mě ujala příjemná obsluha na recepci. V jednolůžkovém pokoji jsem se cítil jako v ráji, neboť doposud jsem přespával spíše v levnějších penzionech a tříhvězdičkových hotelech. Chtěl jsem, aby návštěva Ostravy byla výjimečná, a proto jsem sáhl po prestižnější alternativě ubytování.

Byl jsem naprosto spokojený s kvalitou služeb. Potřeboval jsem od recepční okopírovat průvodce městem, kdybych ho náhodou ztratil. Ani s takovou službou nebyl žádný problém. Současně jsem ji požádal, jestli by mi mohla doporučit nějakou kulturní akci. Odkázala mě na divadelní představení, o kterém se ještě zmíním.

Jelikož jsem poměrně tvrdý spáč a nechtěl jsem půl dopoledne strávit v posteli, hotel mi nabídl možnost buzení telefonem. S radostí jsem toho využil a každý den jsem vstával v osm hodin ráno vyspaný jako rybička.

 

Ostrava, cs.wikipedia.orgColours of Ostrava

 

Magnetem města jsou technické památky

Ostrava, en.wikipedia.orgV pozdním odpoledni jsem se rozhodl ještě na chvíli vyrazit do města. Zavítal jsem přímo do centra, kde jsem se prošel po náměstí. Byl jsem velice unavený, a proto jsem po hodině a půl zamířil do hotelu. Druhý den jsem měl památkový. Navštívil jsem Hornické muzeum, Slezskoostravský hrad a zhlédl jsem vysoké pece, těžní věž Dolu Hlubina a koksovnu Vítkovických železáren. Kulturní vložkou bylo večerní divadelní komedie Španělská muška, kterou mi doporučil personál hotelu Jan Maria.

Třetí den jsem jako milovník piva zamířil k Pivovarskému muzeu. A ochutnal jsem také lahodný zlatavý mok Ostravar. Poslední večer v Ostravě jsem chtěl strávit trochu divoce, a proto jsem zavítal na proslulou Stodolní ulici. A můžu za sebe potvrdit, že zde to žije každou hodinou, každým dnem. Nezáleží na tom, zda je úterý či pátek. Na Stodolní je kolem šedesáti klubů, barů a zábavných restaurací. Nebylo v mých silách obejít všechny podniky. Ale ty, které jsem navštívil, mi přinesly spoustu nezapomenutelných zážitků.

Na hotel jsem se vracel v pozdních nočních hodinách s pocitem, že jsem poznal spoustu zajímavých lidí. A čtvrtý den jsem po snídani putoval zpátky do Čech. A na zpáteční cestě jsem si rekapituloval všechny čtyři dny v Ostravě.

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.