Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Qatar Airways zahájily lety na nejdelší lince na světě

Qatar AirwaysKatarský dopravce zahájil v dnešní neděli provoz na nejdelší letecké lince na světě. Jedná se o spoj mezi Dauhá (DOH) a Aucklandem (AKL). Zpáteční let z Aucklandu do Dauhá zabere 17,5 hodiny.

Letoun z mezinárodního letiště v Dauhá vzlétl dnes a do Aucklandu dorazí zítra v 7:30 místního času.

Let na trase dlouhé 14 540 km směrem na Nový Zéland trvá 16 hodin a 20 minut. Zpáteční cesta je však delší vlivem silných větrů ve vysokých výškách.

 


Dosud platný rekord pro nejdelší pravidelný let držel dopravce Emirates  a to na trase Dubaj - Auckland.


Trasa přímého letu z Doha do Aucklandu (zdroj: web katarské aerolinky - http://www.qatarairways.com/global/en/route-map.page )

Cena zpátečních letenek na této trase se pohybuje kolem 36 tis. Kč, číslo letu: QR 920, linku obsluhuje letoun Boeing 777-200 LR, odbavené a příruční zavazadlo 55 × 44 × 20 cm | 7 kg je zahrnuto v ceně

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.