Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Reakce Germanwings na zavedení letecké daně

Nízkonákladová letecká společnost Germanwings reaguje na politiku schválené letecké daně, která bude v Německu platit pro všechny lety od 1. ledna 2011. Od konce března 2011 otevře trasu Maastricht – Berlín se dvěma lety v každý všední den a dvěma lety během víkendu. Tyto lety budou obsluhovány letadlem typu Airbus A319 se 150 místy na palubě. Ceny výhodných letů začínají na ceně 19,99 Euro a lze je rezervovat od pondělka 29. listopadu od 9:00 na webových stránkách www.germanwings.com.

Od pondělka do pátku bude nízkonákladová letecká společnost Germanwings  létat mezi letišti Maastricht-Aachen a Berlín-Schönefeld dvakrát za den. Přes Berlín mohou cestující z Maastrichtu s Germanwings dále pokračovat do dalších destinací jako je Stuttgart, Moskva, Stockholm, Istanbul, Izmir a Split.

Letiště Maastricht-Aachen je jediné nizozemské letiště s německým názvem a má z pohledu společnosti Germanwings hned dvě přednosti: leží blízko hranic s Německem a přesto ještě stále v zahraničí. Jednoduše řečeno, pro lety z Maastrichtu nebude od 1. ledna 20110 platit letecká daň zavedená v letošním roce, která se vztahuje na všechny lety realizované z Německa. Například cestující ze spolkové země Severní Porýní – Vestfálsko tak mohou tuto daň obejít tak, že místo z letiště Kolín/Bonn budou létat z blízkého Maastrichtu. Trasa Kolín/Bonn – Berlín je velice oblíbená a Germanwings počítají s velkým počtem pasažérů, kteří budou chtít ušetřit za daň a budou létat z přilehlého Nizozemí.

V pracovních dnech odlétají Germanwings z Berlína v 6:45 místního času, přílet do Maastrichtu je v 8:00. Zpátky létá Airbus v 8:30 a v Berlíně přistává v 9:45. Večerní let opouští spolkové hlavní město v závislosti na letovém dnu mezi 18:05 a 18:30. Z Maastrichtu létají Germanwings zpět v odpovídajícím čase mezi 19:50 a 20:15. O víkendu se létá pouze v sobotu ráno a v neděli večer.

Vložil/a: Daniel Česák 02.12.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.