Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Reakce Germanwings na zavedení letecké daně

Nízkonákladová letecká společnost Germanwings reaguje na politiku schválené letecké daně, která bude v Německu platit pro všechny lety od 1. ledna 2011. Od konce března 2011 otevře trasu Maastricht – Berlín se dvěma lety v každý všední den a dvěma lety během víkendu. Tyto lety budou obsluhovány letadlem typu Airbus A319 se 150 místy na palubě. Ceny výhodných letů začínají na ceně 19,99 Euro a lze je rezervovat od pondělka 29. listopadu od 9:00 na webových stránkách www.germanwings.com.

Od pondělka do pátku bude nízkonákladová letecká společnost Germanwings  létat mezi letišti Maastricht-Aachen a Berlín-Schönefeld dvakrát za den. Přes Berlín mohou cestující z Maastrichtu s Germanwings dále pokračovat do dalších destinací jako je Stuttgart, Moskva, Stockholm, Istanbul, Izmir a Split.

Letiště Maastricht-Aachen je jediné nizozemské letiště s německým názvem a má z pohledu společnosti Germanwings hned dvě přednosti: leží blízko hranic s Německem a přesto ještě stále v zahraničí. Jednoduše řečeno, pro lety z Maastrichtu nebude od 1. ledna 20110 platit letecká daň zavedená v letošním roce, která se vztahuje na všechny lety realizované z Německa. Například cestující ze spolkové země Severní Porýní – Vestfálsko tak mohou tuto daň obejít tak, že místo z letiště Kolín/Bonn budou létat z blízkého Maastrichtu. Trasa Kolín/Bonn – Berlín je velice oblíbená a Germanwings počítají s velkým počtem pasažérů, kteří budou chtít ušetřit za daň a budou létat z přilehlého Nizozemí.

V pracovních dnech odlétají Germanwings z Berlína v 6:45 místního času, přílet do Maastrichtu je v 8:00. Zpátky létá Airbus v 8:30 a v Berlíně přistává v 9:45. Večerní let opouští spolkové hlavní město v závislosti na letovém dnu mezi 18:05 a 18:30. Z Maastrichtu létají Germanwings zpět v odpovídajícím čase mezi 19:50 a 20:15. O víkendu se létá pouze v sobotu ráno a v neděli večer.

Vložil/a: Daniel Česák 02.12.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!