Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Ski areál Špičák o Vánocích

SpicakVlivem na prosinec vysokých teplot přes 10 °C není stále možné zahájit na Špičáku zimní lyžařskou sezonu a to i přesto, jak jsme vás už dříve informovali, v listopadu napadlo 40 cm sněhové nadílky a předpokládal se rychlejší nástup zimy. Za těchto okolností můžete zavítat na Špičák v nejbližších dnech za jiným než lyžařským programem.

Naskýtá se možnost pro příznivce pěší turistiky, aby se v tomhle neobvykle teplém prosincovém počasí vydali na Šumavu za horským sluncem a procházkami. Zájemci budou mít příležitost od této soboty vyjet lanovkou na Špičák. Svezení lanovkou je možný jen pro pěší bez lyží a kol. Provoz se bude řídit podmínkami platnými pro letní chod. To znamená, že budou platit letní ceny a provozní doba bude od 9:00 do 16:00. Lanovka bude jezdit po 30 minutách a v případě velkého zájmu pojede non stop. Na Špičáku dále zůstává díky stále platnému rozhodnutí CHKO Šumava uzavřena cesta k rozhledně. Tento provoz bude platný přes celé vánoční svátky, tedy do 3. ledna. Jestli se chystáte na Špičák přijet autem, jistě využijete nové parkovací plochy zdarma, vzdálené jen 200m od lanovky.

Tip na zimní dovolenou: užijte si sněhu v zahraniční a vyberte si z bohaté nabídky lyžování v tradičních destinacích.

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.12.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.