Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Srpen v Londýně má co nabídnout

Foto, en.wikipedia.orgDruhý měsíc prázdnin slibuje spoustu zábavy. S festivaly, karnevaly, pouličními atrakcemi a hudebními produkcemi se v Londýně přímo roztrhl pytel. Zaleťte si na návštěvu anglické metropole za přijatelné ceny nízkonákladových společností Easyjet, Wizzair, Ryanair, nebo Smartwings.

 

Největší zájem panuje mezi turisty tradičně o britskou metropoli. V srpnových dnech tam můžete navštívit oblíbené dny otevřených dveří v Buckinghamském paláci. Letošní tematická expozice v jeho prostorách je spojena s oslavami jubilea britské královny a užijí si ji hlavně dámy. Prezentuje totiž garderobu britské panovnice od nástupu na trůn až do dneška, včetně šperků a doplňků. Představí také její tvůrce – známé módní návrháře.

 

Foto, cs.wikipedia.orgLondýnský karneval zaplní přilehlé ulice davy lidí


Mnohem rozvernější povyražení slibuje známý londýnský Notting Hill Carnival. Je to druhý největší karneval, hned po tom v Rio De Janeiru. Úchvatná oslava kultury a tradic afro-karibských komunit se koná každoročně už od roku 1964. Vše se odehrává v západní části Londýna - oblast Notting Hill, ulice Portobello Road a Ladbroke Grove. Nenechte si určitě ujít alegorické vozy, skvělou hudbu a promenádu tanečníků v skvostných exotických kostýmech. Pouliční stánky vás zlákají na hojnou nabídkou občerstvení včetně afrických a karibských gurmánských specialit. Nenechte si ujít tuto příležitost a zúčastněte se karnevalu ve dnech 28. -29. srpna.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Foto, cs.wikipedia.org 

 

Dalším srpnovým lákadlem proč navštívit Londýn je pivo. The Great British Beer Festival letos nabízí příchozím ochutnávku až 900 druhů piv z 350 britských pivovarů. Ve dvaceti sedmi osobitých britských pivních barech se necháte omámit tou pravou atmosférou a k pivu si vychutnáte tradiční hospodské jídlo. Festival se letos koná v centru Olympia, které pojme až 50 tis. návštěvníků. Dopravíte se tam londýnským metrem a z každé z těchto stanic je to pár jen pár minut pěšky: West Kensington, Hammersmith, Shepherd’s Bush, Barons Court, High Street Kensington. Termín konání této akce je 9. až 13. srpna.

 

Foto, en.wikipedia.org

Pivní festival v Londýně

 

EasyJet poskytuje denní spojení s Londýnem. Už nyní si rezervujte letenku na webu www.easyJet.com, dále pak www.wizzair.com, www.smartwings, nebo www.ryanair.com.

Nabídka ubytování v britské metropoli přes booking.com.

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!