Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Srpen v Londýně má co nabídnout

Foto, en.wikipedia.orgDruhý měsíc prázdnin slibuje spoustu zábavy. S festivaly, karnevaly, pouličními atrakcemi a hudebními produkcemi se v Londýně přímo roztrhl pytel. Zaleťte si na návštěvu anglické metropole za přijatelné ceny nízkonákladových společností Easyjet, Wizzair, Ryanair, nebo Smartwings.

 

Největší zájem panuje mezi turisty tradičně o britskou metropoli. V srpnových dnech tam můžete navštívit oblíbené dny otevřených dveří v Buckinghamském paláci. Letošní tematická expozice v jeho prostorách je spojena s oslavami jubilea britské královny a užijí si ji hlavně dámy. Prezentuje totiž garderobu britské panovnice od nástupu na trůn až do dneška, včetně šperků a doplňků. Představí také její tvůrce – známé módní návrháře.

 

Foto, cs.wikipedia.orgLondýnský karneval zaplní přilehlé ulice davy lidí


Mnohem rozvernější povyražení slibuje známý londýnský Notting Hill Carnival. Je to druhý největší karneval, hned po tom v Rio De Janeiru. Úchvatná oslava kultury a tradic afro-karibských komunit se koná každoročně už od roku 1964. Vše se odehrává v západní části Londýna - oblast Notting Hill, ulice Portobello Road a Ladbroke Grove. Nenechte si určitě ujít alegorické vozy, skvělou hudbu a promenádu tanečníků v skvostných exotických kostýmech. Pouliční stánky vás zlákají na hojnou nabídkou občerstvení včetně afrických a karibských gurmánských specialit. Nenechte si ujít tuto příležitost a zúčastněte se karnevalu ve dnech 28. -29. srpna.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Foto, cs.wikipedia.org 

 

Dalším srpnovým lákadlem proč navštívit Londýn je pivo. The Great British Beer Festival letos nabízí příchozím ochutnávku až 900 druhů piv z 350 britských pivovarů. Ve dvaceti sedmi osobitých britských pivních barech se necháte omámit tou pravou atmosférou a k pivu si vychutnáte tradiční hospodské jídlo. Festival se letos koná v centru Olympia, které pojme až 50 tis. návštěvníků. Dopravíte se tam londýnským metrem a z každé z těchto stanic je to pár jen pár minut pěšky: West Kensington, Hammersmith, Shepherd’s Bush, Barons Court, High Street Kensington. Termín konání této akce je 9. až 13. srpna.

 

Foto, en.wikipedia.org

Pivní festival v Londýně

 

EasyJet poskytuje denní spojení s Londýnem. Už nyní si rezervujte letenku na webu www.easyJet.com, dále pak www.wizzair.com, www.smartwings, nebo www.ryanair.com.

Nabídka ubytování v britské metropoli přes booking.com.

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.