Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Stávka pilotů v Německu zapříčinila zrušení 250 pátečních letů aerolinky Ryanair

Na pátek jsou již ohlášeny stávky Ryanairu v Irsku, Švédsku a Belgii. Kvůli protestům musela irská letecká společnost zrušit 146 z více než 2 400 letů, které byly naplánovány na pátek.

 

 

 

 

Do pátečních stávek v irské společnosti Ryanair se zapojí též piloti v  Německu. Zprávu přinesl dnes německý odborový svaz Vereinigung Cockpit. Firma oznámila, že vlivem stávky pilotů v Německu byla nucena zrušit dalších 250 pátečních letů.

Vereinigung Cockpit oznámil, že němečtí piloti Ryanairu zahájí v pátek ve 3:01 středoevropského letního času stávku po dobu 24 hodin. Na pátek již dříve oznámili stávky také jejich firemní kolegové v Irsku, Švédsku a Belgii. Kvůli těmto protestům musela firma zrušit 146 z více než 2400 letů plánovaných na pátek.

Celkově tak již dopravce zrušil cca čtyři sta pátečních letů, tedy skoro šestinu z plánovaného počtu. O vyhlášení páteční stávky navíc podle Reuters uvažuje rovněž nizozemský svaz pilotů VNV.

 

 

Ryanair provozuje linky do desítek evropských zemí, včetně ČR. Loni v prosinci se firmě podařilo odvrátit vznik stávky, když se poprvé za dobu své existence rozhodla uznat odborové svazy. Od té doby ale nedokáže s řadou z nich se schodnout na smlouvách o pracovních podmínkách.

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.