Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Stávka pilotů v Německu zapříčinila zrušení 250 pátečních letů aerolinky Ryanair

Na pátek jsou již ohlášeny stávky Ryanairu v Irsku, Švédsku a Belgii. Kvůli protestům musela irská letecká společnost zrušit 146 z více než 2 400 letů, které byly naplánovány na pátek.

 

 

 

 

Do pátečních stávek v irské společnosti Ryanair se zapojí též piloti v  Německu. Zprávu přinesl dnes německý odborový svaz Vereinigung Cockpit. Firma oznámila, že vlivem stávky pilotů v Německu byla nucena zrušit dalších 250 pátečních letů.

Vereinigung Cockpit oznámil, že němečtí piloti Ryanairu zahájí v pátek ve 3:01 středoevropského letního času stávku po dobu 24 hodin. Na pátek již dříve oznámili stávky také jejich firemní kolegové v Irsku, Švédsku a Belgii. Kvůli těmto protestům musela firma zrušit 146 z více než 2400 letů plánovaných na pátek.

Celkově tak již dopravce zrušil cca čtyři sta pátečních letů, tedy skoro šestinu z plánovaného počtu. O vyhlášení páteční stávky navíc podle Reuters uvažuje rovněž nizozemský svaz pilotů VNV.

 

 

Ryanair provozuje linky do desítek evropských zemí, včetně ČR. Loni v prosinci se firmě podařilo odvrátit vznik stávky, když se poprvé za dobu své existence rozhodla uznat odborové svazy. Od té doby ale nedokáže s řadou z nich se schodnout na smlouvách o pracovních podmínkách.

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!