Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

TZ: easyJet vyrazil do boje proti sopečnému popelu

easyJet, přední nízkonákladová letecká společnost, oznamuje pokrok v systému AVOID (identifikátor a detektor vzdušných sopečných objektů) a volá po spolupráci v leteckém průmyslu. Cílem je zamezit dalšímu narušení provozu v evropském vzdušném prostoru kvůli sopečným aktivitám.

Minulou zimu nám bylo řečeno, že tak silné sněžení přichází jednou za život, ale už za deset měsíců tu bylo zas. Nemůžeme předpovědět, kdy vybuchne další sopka a pošle do evropského vzdušného prostoru mračno sopečného prachu, ale stále můžeme s jistotou říci, že se to jednou stane. Náš průmysl je nyní lépe připraven, než byl před rokem, ale musíme se dále zlepšovat. Uvítali bychom spolupráci s ostatními subjekty leteckého průmyslu, ať už se jedná o tuto technologii nebo nové možnosti řešení sopečné hrozby,“ řekl Ian Davies, vedoucí technického oddělení easyJet.

Pokrok společnosti easyJet za poslední rok v problematice sopečného popela:

  • Investice společnosti easyJet podpořila vývoj technologie AVOID
  • Byl vyvinut prototyp technologie AVOID a nyní je připraven k otestování v sopečném popelu
  • Připravuje se osvědčení od EASA (Evropská společnost pro bezpečnost létání)
  • Připravuje se žádost Evropské komisi o finanční podporu projektu AVOID

Systém AVOID je účinný meteorologický radar popela. Systém obsahuje speciální infračervenou technologii, která je namontovaná na letadlo. Ta poskytuje snímky pilotovi a centru řízení letového provozu společnosti. Snímky umožní pilotovi vidět mračno popela až 100 km před letadlem a v nadmořských výškách od 1 524 m n. m. do 15 240 m n. m. Ten tak bude moci upravit trasu letu a vyhnout se jakýmkoliv mračnům popela.

Na zemi bude informace z technologie AVOID použita k sestavení přesného a aktuálního obrazu mračna sopečného popela. To umožní otevření velkých částí vzdušného prostoru, které by jinak kvůli sopečné erupci byly uzavřené. Díky tomu budou dopady na cestující minimální.

O společnosti easyJet:

easyJet zaujímá vedoucí pozici na 100 nejlepších evropských linkách a na 50 největších evropských letištích a je tak evropskou jedničkou s nejlepší dopravní sítí. Více než 300 milionů Evropanů bydlí v okruhu jedné hodiny jízdy autem od letiště, na které létá easyJet, což je více lidí než u jiných leteckých společností.

Díky nabídce nejnižšího jízdného na oblíbená letiště očekává easyJet nárůst zisků o 10 % a plánuje přepravit 50 milionů cestujících na více než 500 linkách mezi 119 letišti a 29 zeměmi.

easyJet je největší leteckou společností ve Velké Británii a v Evropě je na čtvrtém místě, posuzováno podle počtu přepravených cestujících. V roce 2009 přepravil easyJet 28 milionů cestujících ve Velké Británii a 46 milionů celkem. Průměrně vychází pouze ₤45/€50 na 1100km a cestujícího.

easyJet se zaměřuje i na udržitelný rozvoj. Za posledních deset let snížil easyJet investicemi do nejnovějších technologií emise CO2 na cestujícího a kilometr o 25 %. Jeho flotila čítá skoro 200 nejmodernějších letadel, která jsou v průměru stará 3,5 roku.

 

easyJet létá do:

Aberdeen, Agadir, Ajaccio, Alicante, Almeria, Amsterdam, Antalya, Asturias, Atény, Barcelona, Bari, Basilej, Bastia, Belfast, Belfast City, Benátky, Berlín, Biarritz, Bilbao, Birmingham, Bodrum, Bordeaux, Bournemouth, Brindisi, Bristol, Budapešť, Brusel, Bukurešť, Casablanca, Catania, Cagliari, Curych, Kodaň, Korfu, Crete, Dalaman, Doncaster, Dortmund, Dubrovník, Düsseldorf, Edinburgh, Faro, Fuerteventura, Ženeva, Gibraltar, Glasgow, Gran Canaria, Grenoble, Hamburg, Helsinky, Heraklion, Hurghada, Ibiza, Innsbruck, Inverness, Istanbul, Jersey, Kolín nad Rýnem, Kos, Krakov, Lamezia Terme, Larnaca, Lanzarote, La Rochelle, Lisabon, Liverpool, Ljubljana, Londýn Gatwick, Londýn Luton, Londýn Stansted, Lyon, Madeira, Madrid, Mahon, Malaga, Malta, Manchester, Marakéš, Marseille, Milán Linate, Milán Malpensa, Montpellier, Mnichov, Murcia, Mykonos, Nantes, Neapol, Newcastle, Nice, Olbia, Palermo, Palma, Paphos, Paříž Charles de Gaulle, Paříž Orly, Pisa, Porto, Praha, Rhodes, Řím, Salzburg, Santorini, Sharm El Sheik, Sofie, Split, Stockholm, Tanger, Tallinn, Tel Aviv, Tenerife, Thessaloniki, Toulouse, Turín, Valencie, Vídeň, Zakynthos.

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.04.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.