Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

TZ: Kolínská světla – slavnost ohňostrojů na Rýnu

Praha/Kolín nad Rýnem 8. 6.2012 – Kolín nad Rýnem se připojí k festivalu ohňostrojů Rýn v plamenech (www.rhein-in-flammen.com) se svým programem nazvaným „Kolínská světla“. Tato část tradiční akce proběhne 14. července 2012.

Pyrotechnici začnou s přípravami na velkolepou světlenou show už 11. července. Na hlavní ohňostroj připraví až 4,7 tuny zábavní pyrotechniky, na menší ohňostroje podél řeky bude třeba asi 1,3 tuny materiálu. Program dvanáctého ročníku festivalu „Kolínská světla“ bude zahájen ve dvě hodiny odpoledne, kdy se pro diváky otevřou prostory na obou březích Rýna, odkud budou moci sledovat ohňostroj. Podvečerní program s mottem „Přátelství“ zahájí kolínská skupina Höhner & Gäste. Před desátou hodinou vypluje flotila více než padesáti lodí. Plavidla se zastaví u slavné restaurace Bastei. Základnou světelné show bude 120 metrů dlouhá loď, která zakotví uprostřed Rýna mezi restaurací Bastei a parkem zvaným „Tanzbrunnen“ (tančící fontána). Největší německý ohňostroj doprovázený hudbou bude zahájen před půlnocí. Diváci jej mohou sledovat z obou břehů Rýna.

Festival Rýn v plamenech je jednou z nejvýznamnějších a nejstarších turistických atrakcí této oblasti. Až do září budou probíhat další etapy rýnských slavností, z nichž každá představuje jedinečnou příležitost užít si netradiční směsice pohádkové scenérie a hry ohňových světel.

Vložil/a: Daniel Česák 08.06.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.